19 °C

Galatasaray ve Beşiktaş'tan ortak açıklama

Tekerlekli sandalye basketbolundaki olaylı maçla ilgili açıklama yapan kulüpler yaşanılan durumdan üzüntü duyduklarını duyurdular.

Galatasaray ve Beşiktaş'tan ortak açıklama

 

 
İSTANBUL - Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde Galatasaray ile Beşiktaş RMK Marine takımları arasında oynanan ancak taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle tamamlanamayan karşılaşmayla ilgili olarak her iki kulüp ortak bir açıklama yayımladı.
"Galatasaray ve Beşiktaş Kulüpleri'nin ortak açıklamasıdır" başlığıyla duyurulan bildiride, meydana gelen vahim olayların gerek kulüpler, gerekse spor dünyası açısından çok acı bir örnek oluşturduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"Her iki kulübün yöneticileri olarak öncelikle sporcu kardeşlerimize ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, olayların meydana gelmiş olmasından büyük bir üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.
Türkiye'de yaşayan 7,5 milyonu aşkın engelli vatandaşımıza yeni bir imkan yaratmak için her 2 kulübümüzün bu branşa verdiği destek ve çabalar ortadadır. Kulüp yönetimleri olarak böylesine ulvi amaçlar için emek verirken, olayları kimin tırmandırdığına, kimin çıkardığına, kimin hangi noktaya getirdiğine bakma lüksümüz yoktur. Kaldı ki, Galatasaray yönetimi kendilerine yakışan bir duyarlılıkla bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağı teminatını vermişlerdir. Bu yaşananların Türk sporunda bir kez daha oluşmaması için tüm sağduyu sahibi taraftarlarımıza ve emniyet güçlerine büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir.
Avrupa Spor Başkenti olmuş bir kentimiz ve olimpiyatların en güçlü adayı olan ülkemiz adına sporumuza dostluk, saygı ve fair-play anlayışını yeniden hakim kılmak hepimizin ortak sorumluluğudur."
 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap