17 °C

Gazetecilerden Fener'e boykot

Spor gazetecileri, Shakhtar Donetsk maçındaki olaylar nedeniyle Fenerbahçe'nin evindeki ilk maçına gitmemem kararı aldı.

Gazetecilerden Fener'e boykot

İSTANBUL - Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) çağrısı üzerine toplanan spor gazetecileri, Shakhtar Donetsk ile oynanan hazırlık maçındaki olaylar nedeniyle Fenerbahçe'nin evinde yapacağı ilk maça gitmeme kararı aldı.

TSYD'den "Fenerbahçe'nin ilk maçına gitmeyelim" başlığıyla yapılan açıklamada, TSYD'nin çağrısı üzerine dün akşam Levent'teki genel merkez tesisinde toplanan spor gazetecilerinin ortaklaşa kararının, "Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki ilk maçına gitmeyelim" olduğu bildirildi. TSYD'nin de bu kararı desteklediği ve uygulama için üzerine düşen görevi yerine getireceği belirtildi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 21 Temmuz'da oynanan Fenerbahçe-Shakhtar Donetsk maçında yaşanan olayların kabul edilemez nitelikte olduğunu bildirilen ve ileride çıkabilecek daha vahim olayların da habercisi şeklinde gören spor gazetecileri, ilgilileri ve yetkilileri göreve çağırdı.

TSYD, toplantıda ortaya çıkan görüşler ve alınan kararlarla ilgili olarak, "Fenerbahçe'nin zor bir dönemden geçtiği biliniyor. Bu, hepimizi üzen bir gelişme. Ancak bundan sanki spor medyası sorumluymuş ya da bir payı varmış gibi tepki göstermek haksız ve anlamsız. Üstelik, bu şekilde hiçbir yere varabilmek mümkün değil. Tam tersine bu gibi haksız tepkiler, Fenerbahçe'nin durumunu daha da zorlaştırıyor.

Fenerbahçe-Shakhtar Donetsk maçında açıkça görüldü ki orada görev yapmaya çalışan spor gazetecilerinin can güvenliği yok. Statta yeterli güvenlik önleminin alınamayışı konusunda çelişkili bilgiler var. Bu konuda başta İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü olmak üzere bütün yetkilileri uyarmakta yarar görüyoruz" ifadesi kullanıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.