6 °C

GE, 25 bin adet elektrikli taşıt alacak

General Electric ilk etapta 2011'de GM'den 12 bin adet Chevrolet Volt marka taşıt satın alacak.

GE, 25 bin adet elektrikli taşıt alacak

İSTANBUL - General Electric (GE), 2015 yılına kadar kendi filosu için Capital Filo Hizmetleri şirketi aracılığıyla 25 bin adet elektrikli taşıt satın alacak.

GE'den yapılan açıklamaya göre, 25 bin adetlik elektrikli taşıt alımı, şu ana kadar bir seferde gerçekleştirilmiş olan en geniş kapsamlı elektrikli taşıt alımı olacak.

GE 30 bin araçlık küresel filosunun en az yarısını elektrikle çalışır hale getirecek ve filo müşterileriyle işbirliğine giderek 2015 yılına kadar 25 bin adet elektrikli taşıt alacak. GE ilk etapta 2011 yılında General Motors'dan (GM) 12 bin adet Chevrolet Volt marka taşıt satın alacak ve araba üreticileri elektrikli araç portföylerini genişlettikçe filosuna diğer markalardan araçları da ekleyecek.

GE ve iş ortakları kendi ihtiyaçları doğrultusunda farklı elektrikli taşıt teknolojilerini bir arada kullanacak. Chevrolet Volt bu ay üretim bandına girerken diğer araba üreticileri de piyasaya elektrikli taşıtlarını sürmeye başlıyor.

Bu süreç devam ederken GE gerekli destek altyapısını kurarak 65 bin küresel filo müşterisine filolarını dönüştürmelerinde ve yönetmelerinde yardımcı olabilmek için güçlü bir pozisyonda bulunuyor.

Dünyanın en büyük taşıt filolarından birine sahip olan ve lider küresel filo yönetimi şirketlerinden birini işleten GE, aralarında elektrikli taşıt altyapısı gelişiminin her aşamasına hitap eden şarj istasyonları, devre koruma ekipmanları ve transformatörlerin de bulunduğu bir ürün çözümleri portföyü sunuyor. Bu, GE'ye geniş kapsamlı elektrikli taşıt kullanımına öncülük etme ve sektördeki şirketlerine büyüme imkanı yaratma şansı veriyor.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan GE Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Immelt, "Elektrikli taşıt teknolojisi fiilen hayata geçirilmeye hazır durumda. GM ve filo müşterilerimiz gibi birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızla birlikte bu değişimi kucaklıyoruz. Kendi filomuzdaki taşıtları elektrikle çalışır hale getirerek benimseme sürecini hızlandıracak, hacmi yükseltecek ve elektrikli taşıtlarda planlama aşamasından kullanma aşamasına geçeceğiz" dedi.

Immelt, elektrikli taşıt altyapısının her aşamasında kullanılan teknolojiler yarattıklarını ve daha akıllı bir elektrik şebekesine doğru dönüşümde lider bir rol üstlendiklerini dile getirerek, bu dönüşümün şirketlerinin ve hissedarları adına olumlu getiriler sunacağını kaydetti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.