4 °C

Genelkurmay: 20 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 13, Silopi ilçesinde 3 ve Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 olmak üzere 20 terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay: 20 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 9 Ocak Cumartesi günü 13 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Kurulan 4 barikat kaldırıldı,15 el yapımı patlayıcı imha edildi, bir kalaşnikof ve 9 fişek, 7 av tüfeği ve 294 fişek, 14 tabanca mermisi ve 2 akü ele geçirildi. Bu ilçede etkisiz hale getirilen terör örgütü mensuplarının sayısı 252'ye ulaştı.

Silopi'de de 6 Ocak Cumartesi günü 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 20 el yapımı patlayıcı imha edildi, 4 kalaşnikof, bir tabanca ve 17 şarjör, bir el bombası, 12 roketatar mühimmatı ve sevk fişeği, 3 telsiz, bir gaz maskesi ve çok miktarda tıbbi malzeme ve ilaç ele geçirildi. Bu ilçedeki operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 122'ye çıktı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde de 4'ü 6 Ocak Cumartesi olmak üzere 74 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Operasyonda 4 barikat kaldırıldı ve 2 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Cizre, Silopi ve Sur'daki operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 448'e yükseldi.

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.