30 °C

Gün İçi Yorumu: AUD/USD

Gün İçi Yorumu: AUD/USD

Emre Çayırlı / İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzmanı

AUD/USD paritesi, son dönemde gerek Çin’de yaşanan ekonomik kriz gerek Avusturalya Merkez Bankasının (RBA) politikalarıyla birlikte 0.7330 bölgesine kadar geri çekilmişti. Bugün içinde ise parite üzerinde doğrudan etki yaratan bir gelişme yaşanmadı. Hafta başı itibariyle ekonomik veri akışının yoğun olmaması parite hareketini yavaşlatmış durumda. Yarın ise sabaha karşı saat 04.30’da RBA’nın açıklayacağı Temmuz ayı toplantı tutanakları takip edilecek. Tutanaklarda RBA’nın gevşek para politikasıyla piyasayı desteklemeye devam edeceği anlaşılırsa, Avusturalya Dolar’ında değer kaybının sürdüğü görülebilir.  Çarşamba günü ise Avusturalya’da açıklanacak olan enflasyon oranı takip edilecek.

AUD/USD paritesi teknik olarak analiz edildiğinde; 0.8160 seviyesinden başlayan düşüş trendi aşağısında fiyatlanmaya devam eden paritenin kırılma sonrasında teknik olarak hedef bölgesine yaklaştığını söylemek mümkün. 0.7600 ile 0.7850 fiyatları arasında devam eden yatay hareketi kırdıktan sonra 0.7350 olan hedef noktası kadar geri çekilen paritede, 0.7345 / 0.7495 arasından yeni bir yatay hareket oluşumu başlayabilir. Bu alan içine alt banttan gelen tepki alımlarında 0.7390 ve 0.7420 ilk direnç noktalarını oluşturmuş konumda. Aşağı alanda ise 0.7325 seviyesinin altına geçilmesi yeni bir satış baskısının başlamasına neden olabilir. 

Destekler: 0.7345 / 0.7325 / 0.7250
Dirençler: 0.7390 / 0.7420 / 0.7475

aud_usd.jpg

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

http://www.integralmenkul.com.tr/

http://www.integralforex.com.tr/

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap