26 °C

Gün İçi Yorumu: EUR/USD

Gün İçi Yorumu: EUR/USD

Seda Yalçınkaya / İntegral Menkul Değerler  Araştırma Uzmanı

EUR/USD paritesi 1,08 bölgesinden gördüğü zayıf alım tepkisiyle sınırlı hareketine devam ediyor. Yunanistan belirsizliği paritedeki fiyatlamalardan önemli ölçüde uzaklaşmış durumda. Yunanistan’a sağlanan 7.16 milyar Euro tutarındaki kurtarma fonu, ülkenin ECB’ye (4.2 milyar Euro) ve IMF’e (2 milyar Euro) olan borçlarını ödemesine olanak sağladı. Yunanistan’ın ödemesi gereken borç tutarı ileriki aylarda da bulunuyor. Ancak şu an için kısa vadeli acil likidite ihtiyacı karşılanmış görülüyor. Yunanistan borç sorununa yönelik Avrupa cephesinde sular durulmuş gibi gözüküyor. Genel görünümde, ECB’nin uyguladığı genişleyici para politikası ve Fed’in bu yıl faiz artırmasına yönelik beklentilerin artması Euro üzerindeki baskıda ana etken olarak öne çıkıyor. Son durumda, EUR/USD paritesi, 1,08 bölgesinden zayıf tepkiler gösteriyor. 

EUR/USD paritesi teknik olarak analiz edildiğinde, 1,0818 desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor. 1,08 bölgesinin aşağı yönde geçilmesi EUR/USD paritesinin kademeli olarak 1,05 bölgesine doğru gevşeme beklentilerini artırabilir. Paritede güçlü olmayan ara destek 1,0660 seviyesinden geçiyor. Buna karşın daha önce fiyatların geri dönüş sağladığı 1,0818 seviyesinden alım tepkilerinin görülmesi 1,0915 ve 10950 direnç seviyelerine doğru sürebilir. Ancak belirtmek gerekir ki paritede alım yönünün sınırlı kalacağı beklentimizi koruyoruz.

Dirençler: 1,0915 / 1,0950 / 1,1000 
Destekler: 1,0818 / 1,0660 / 1,0520

eur.jpg

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

http://www.integralmenkul.com.tr/​

http://www.integralforex.com.tr/

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap