25 °C

Gün İçi Yorumu: EUR/USD

Gün İçi Yorumu: EUR/USD

Seda Yalçınkaya / İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzmanı 

Avrupa’da Yunanistan borç yükünün yaratmış olduğu belirsizlik, ülkeye sağlanan acil likidite desteği ile kısa vadeli olarak çözülmüş gibi görünüyor. Ancak Yunanistan’ın ileriki dönemlerde ödemesi gereken borç yükü devam ediyor. Bu durumun tekrar Avrupa’da belirsizlik yaratma riski bulunduğunu belirtelim. Diğer yandan, ECB’nin uyguladığı genişleyici para politikası ve Fed’in bu yıl faiz artırmasına yönelik beklentilerin artması Euro üzerindeki baskıda ana etken olarak öne çıkıyor. Bugün hem Amerika Birleşik Devletlerinde hem de Euro Bölgesinde açıklanacak veri akışı bulunmamasına karşın paritede, 1,08 bölgesinde sınırlı alımlar takip ediliyor.

EUR/USD paritesi teknik olarak analiz edildiğinde, paritenin 1,0818 seviyesini aşağı yönde kırma denemelerinde başarısız kalmasının ardından yukarı yönde tepki alımları gerçekleşmekte. Günlük grafikte ise 1,0818 – 1,1466 seviyeleri arasında çift tepe formasyonu oluşmuş durumda. 1,0818 seviyesinin aşağı yönlü kırılması durumunda formasyon onaylanmış olacak bu durumda 1,0660 -1,0520 seviyesine doğru baskı devam edebilir. Ancak belirtmek gerekir ki paritede yukarı tepkilerin sınırlı kalacağı beklentimizi koruyoruz.

Dirençler: 1,0915 / 1,0950 / 1,1000 
Destekler: 1,0818 / 1,0660 / 1,0520

eud.jpg

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 

http://www.integralmenkul.com.tr/

http://www.integralforex.com.tr/

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap