10 °C

Hava sıcaklığı 6 derece artacak

Türkiye geneli hava sıcaklıkları 2 ila 6 derece arası artarken, iç ve doğu kesime, buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Hava sıcaklığı 6 derece artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Erzincan, Ardahan ve Erzurum'un kuzey ilçeleri, gece saatlerinden sonra İstanbul'un kuzey ve doğu kesimleri ile Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer kesimlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Erzincan, Ardahan ve Erzurum'un kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 6 derece artacak.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice esecek.

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bazı illerde hava durumu

Ankara: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu. (3)

İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kuzey ve doğu kesimleri hafif yağmurlu. (9)

İzmir: Parçalı ve az bulutlu.(16)

Adana: Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu. (14)

Antalya:  Parçalı ve az bulutlu. (17)

Samsun: Çok bulutlu ve yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı.(11)

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kesimleri kar yağışlı. (-10)

Diyarbakır: Az bulutlu.(8)

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı, zamanla doğusunun çok bulutlu, gece saatlerinden sonra İstanbul'un kuzey ve doğu kesimleri ile Kocaeli ve Sakarya'nın kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas, Yozgat, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin hafif kar yağışlı, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin hafif yağmur ve yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Batı Karadeniz: Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların hafif yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı, kuzey kesimlerinin çok bulutlu, Erzincan, Erzurum'un kuzeyi ve Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Kaynak: ANKA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.