28 °C

Hava sıcaklığı artacak

Yurdun batısında görülen yağışlı hava hafta sonu doğu bölgelere hareket edecek

Hava sıcaklığı artacak

ANKARA - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, hava sıcaklığının yarın doğu bölgelerde hissedilir derecede olmak üzere yurt genelinde artacağını, yurdun batısında görülen yağışlı havanın ise hafta sonu doğu bölgelere hareket ederek, batıda etkisini yitireceğini bildirdi.

Çağlar, yaptığı açıklamada, bugün yurdun kuzey bölgelerindeki yağışlara ek olarak, akşam ve gece saatlerinde iç bölgelerde kısa süreli ve hafif yağışlar görüleceğini, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasının beklendiğini söyledi.

Yarın Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sivas, Yozgat, Çankırı, Ankara'nın kuzey ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceğini belirten Çağlar, "Rüzgar, Marmara'da güneybatılı yönlerden saatte 30-40 kilometre hızla esecek. Hava sıcaklığı, yarın doğu bölgelerimizde hissedilir derecede (4-6) olmak üzere ülke genelinde artacak" dedi.

Cuma günü Marmara, kuzey ve iç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu olmasının beklendiğini anlatan Çağlar, Cumartesi-Pazar gününe ilişkin tahminlerle ilgili şunları söyledi:

"Hafta sonunda, yağışlı hava doğu bölgelere hareket ederek, batıda etkisini yitirecek.

Cumartesi günü, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas ve Yozgat), Doğu Anadolu ile sabah saatlerinde Trakya, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Bilecik ve Sakarya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Pazar günü ise; ülkemizin doğusu parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap