22 °C

Hava sıcaklığı artıyor

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece birden artıyor. İstanbul'da güneş yüzünü öğle saatlerine kadar gösterecek, akşam saatlerinde ise karla karışık yağmur var.

Hava sıcaklığı artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege ve Akdeniz kıyıları ile Çanakkale ve Manisa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur, Trakya kesiminde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın genellikle güney yönlerden, güneybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da ise bugün güneş öğle saatlerine kadar yüzünü gösterecek, akşam saatlerinde ise karla karışık yağmur var. Kentte sıcaklık ise 5 dereceyi bulacak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap