16 °C

Helikopter düştü: 2 Üsteğmen şehit

Malatya'dan kalktıktan sonra Kayseri'nin Sarız ilçesi yakınlarında irtibat kesilen askeri helikopter düştü

Helikopter düştü: 2 Üsteğmen şehit

 

KAYSERİ - Malatya'dan kalktıktan sonra Kayseri'nin Sarız ilçesi yakınlarında irtibat kesilen askeri helikopterin düştüğü, iki üsteğmenin şehit olduğu bildirildi.

Düşen helikopterde uçucu personel olarak görev yapan ve şehit olan üsteğmenlerin Volkan Koçyiğit ile Faik Şimşek olduğu kaydedildi.

Şehit olan üsteğmenlerin cenazelerinin, olay yerine gelen başka bir askeri helikopterle alınarak Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'na götürüldüğü öğrenildi.

Pınarbaşı ilçesi Büyükçaylak bölgesinde düştüğü belirlenen "Kobra" tipi askeri helikopterin, Malatya 2. Kara Havacılık Komutanlığı'ndan saat 13.10'da, helikopter ve ekip değişimi için Ankara'ya gitmek üzere havalandığı belirlendi.

Kayseri'de yakıt ikmali yaptıktan sonra yeniden havalanması planlanan askeri helikopterle Sarız ilçesi yakınlarında irtibat kesilince, cep telefonu sinyalleri izlenerek düştüğü yer tespit edildi.

Malatya 2. Kara Havacılık Komutanlığı'nda görev yapan helikopterlerin, belli aralıklarla Ankara'ya gittikleri ve ekipleriyle birlikte görev değişikliği yapıldığı, düşen "kobra" tipi helikopterin de bu amaçla Malatya'dan havalandığı ifade edildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, olayın meydana geliş nedeninin, kaza kırım heyetinin incelemesi sonucunda açıklığa kavuşacağı kaydedildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap