10 °C

Hema'ya Caterpillar'dan madalya

Doğan, "Caterpillar ile bu yıl gerçekleştirilen 30 milyon Euroluk ciro gelecek yıl 45 milyon Euroya çıkacak" dedi.

Hema'ya Caterpillar'dan madalya

TEKİRDAĞ- Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren Hema Endüstri, "Ekskavatör Yürüyüş Şasesi" ihraç ettiği Caterpillar firması tarafından gümüş madalya ile ödüllendirildi.

Hema Endüstri Genel Müdürü Tunç Doğan, işletme merkezinde düzenlenen törende, Avrupa'da sadece 3 firmada bulunan bu madalyanın yeni iş ortalıkları kurmaya fayda sağlayacağını belirtti.

Çerkezköy OSB tesislerinde özel malzeme, özel kaynak ve özel işleme teknolojisi kullanılarak üretilen ekskavatör yürüyüş şasesini Caterpillar'ın İtalya ve Belçika'daki fabrikalarına ihraç ettiklerini ve bunu sonucunda gümüş madalya ile ödüllendirildiklerini anlatan Doğan, Caterpillar'ın dünyanın en büyük firmalarından birisi olduğuna söyledi.

Doğan, şöyle konuştu:

"Hema bu ödüle kalite, lojistik, ürün geliştirme ve teknik destek konularında yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı layık görüldü. Caterpillar ile bu yıl gerçekleştirilen 30 milyon Euroluk ciro gelecek yıl 45 milyon Euroya çıkacak. Aldığımız madalya sıradan bir taltif değil. Döküm fabrikamızın açılmasıyla rekabetçiliğimiz daha da artmıştır. Dökme, işleme ve montaj yaparak kaliteli bir şekilde yalın bir üretim sistemi kurarak firma ile ilişkilerimizi geliştirdik. Bu sertifika Avrupa'da sadece üç firmada mevcut. Bu madalya ve sertifika bizim yeni işleri almamızı ve iş ortağı olma yolunda devamlılığımızı sağlayacaktır."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap