9 °C

Huawei, IDEOS ile Türkiye pazarında

IDEOS Android 2.2 modeli 399 liradan, IDEOS X5 Android 2,2 modeli 599 liradan satışa sunulacak.

Huawei, IDEOS ile Türkiye pazarında

İSTANBUL - Huawei, Google işbirliğiyle ürettiği HSDPA Android 2.2 akıllı telefon modeli IDEOS'la, Türkiye pazarına girdi.

Başlangıç seviyesi olarak tanımlanan IDEOS Android 2.2 modeli 399 liradan, daha fazla özelliğe sahip IDEOS X5 Android 2,2 modeli 599 liradan satışa sunuluyor.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Philip Zhihui Liang, IDEOS'un tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, her iki modelin de Mayıs ayında Türkiye'de satışa sunulacağını bildirerek, 2010 yılında Türkiye'de açılan Ar-Ge merkezinde çalışan mühendislerin akıllı telefonlar alanında da katma değer yaratıp, yeni projelerle Türkiye pazarında "başarı hikayesi yaratmalarını" sağlayacağını belirtti.

Demir, soruları yanıtlarken, Huawei'nin Türkiye'ye ilk etapta Ar-Ge merkezi yatırımı yaptığını, planları arasında cihaz üretimi bulunmadığını vurgulayarak, ileride Türkiye'de üretim avantajlı hale gelirse, bunu da değerlendirebileceklerini söyledi.

İDEOS beş cihaza destek verebiliyor

Cihazlarla akıllı telefon pazarında "güçlü bir oyuncu" olmayı hedeflediklerini belirten Demir, yeni modellerin 3 ay içinde pazara sunulacağını açıkladı.

Yükleme hızlarını 7,2 Mb/saniyenin üzerine çıkaran, HSDPA WiFi dual ağ desteği sunan IDEOS, internet erişimi için kullanıcılara her yerde kullanıma hazır mobil geniş bant hizmetleri sağlıyor. Akıllı telefon, tek seferde beş cihaza kadar destek veriyor. IDEOS, sesli arama, sesli navigasyon ve SD kart uygulamalarını çalıştırma olanağına sahip.

IDEOS X5, IDEOS'un özelliklerine ek 3,8 inç ekranı, flash ve multi-touch özelliği sunuyor. 5 MP 720dp HD kameraya sahip IDEOS X5, navigasyon özelliği de sunuyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.