23 °C

İçeride arbede, dışarıda TOMA'lı müdahale

Gezi Parkı eylemleri sırasında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Ayvalıtaş'ın davası öncesi adliye koridorlarında arbede yaşandı, baba Ayvalıtaş baygınlık geçirdi. Dışarıda ise biber gazı ve TOMA'li müdahale vardı.

İçeride arbede, dışarıda TOMA'lı müdahale

Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye'de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş'ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili görülecek dava öncesi adliye koridorları karıştı. Adliye dışındaki gruplara biber gazı ve TOMA' dan sıkılan tazyikli su ile müdahale edildi.

Yoğun güvenlik önlemi

Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşma öncesi mahkeme salonunun bulunduğu -4. katta geniş güvenlik önlemleri alındı. Duruşmanın görüleceği koridora çok sayıda özel güvenlik ve çevik kuvvet ekip ekibi yerleştirildi. Öte yandan adliye bahçesinde de çevik kuvvetin aldığı yoğun güvenlik önlemi vardı. 

Adliye içinde arbede

Adliye koridorunda bulunan davanın müştekileri, Mehmet Ayvalıtaş'ın ailesi, duruşma salonuna doğru ilerlemek istedi. Güvenlik görevlileri ise duruşmanın başlamamış olmasını gerekçe göstererek aileyi bariyerlerden geçirerek koridora alamayacaklarını belirttiler. Adliyedeki banklarla oluşturulan bariyerleri geçemeyen aile ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Mehmet Ayvalıtaş'ın babası Ali Ayvalıtaş yere düştü. 

Dışarıda müdahale

Adliye bahçesinden adliye içine girmek isteyen yaklaşık 20 kişilik gruba ise biber gazı ve TOMA'dan sıkılan tazyikli su ile müdahale edildi. Grup, adliye bahçesinden uzaklaştırıldı. 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap