8 °C

İlk hava taksi Seabird uçuş iznini aldı

Türkiye'nin suya iniş kalkış yapabilen ilk hava taksi/hava yolu şirketi Seabird, İstanbul'u Akdeniz ve Ege'nin tatil beldelerine bağlayarak bölgesel yolcu taşımacılığı yapacak.

İlk hava taksi Seabird uçuş iznini aldı

İSTANBUL - Türkiye'nin suya iniş kalkış yapabilen ilk hava taksi/hava yolu şirketi Seabird Havayolları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden uçuş iznini aldı.

Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, 18 aylık hazırlık sürecinden geçtikten sonra ön iznini alan ve alt yapı yatırımlarını tamamlamak üzere olan Seabird Havayolları, Kanada yapımı 19 kişilik Twin Otter uçaklarıyla, İstanbul'u Akdeniz ve Ege'nin tatil beldelerine bağlayarak bölgesel yolcu taşımacılığı yapacak.

2012 yılının ilkbahar aylarında planlı seferlerine başlayacak olan Seabird Havayolları, Çeşme Alaçatı'yı üs yaparak 2014'ten itibaren onlarca farklı noktaya uçmayı hedefliyor. Şirket, İstanbul'da ise kalkışlarını Haliç ve Kalamış'tan gerçekleştirmeyi planlıyor.

Akdeniz ve Ege kıyılarının yanı sıra kış turizmine de hizmet vermek isteyen Seabird, bölgesel havacılığı da destekleyerek, karadan ve denizden uçulmayan noktaları güvenli bir şekilde bir araya getirmeyi hedefliyor. Hava yolu şirketi, özel olarak uçak kiralamak isteyenlere de charter seferleri ile hizmet verecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.