9 °C

İlk Ipad'ler Migros raflarında

İlk etapta bin adet Ipad getiren Migros, yoğun talep üzerine üçüncü parti için de sipariş verdi.

İlk Ipad'ler Migros raflarında

İSTANBUL  - ABD'de nisan ayında satışa sunulan Apple'ın son ürünü Ipad Türkiye'de ilk kez Migros mağazalarında satışa sunulacak.

Migros Ticaret A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, 3G özellikli, 32 ve 64 GB hafıza kart seçenekli toplam bin adet Ipad'i ABD ve Dubai pazarından Türkiye'ye getiren Migros Ticaret A.Ş'nin, Ipad'leri İstanbul'daki tüm MMM'ler ve Afyon, Ankara, Antalya, Beylikdüzü, Kayseri, Malatya, Manisa, Silivri ve Starcity 5M'lerde satmaya başlayacağı kaydedildi.

Ayrıca Anadolu'daki tüm MMM Migroslar’dan sipariş alınarak teslimat yapılacağı ifade edilen açıklamada, 32 GB hafıza kartlı, 3G özellikli Ipad'lerin 2 bin 290 liradan 12 taksit imkanıyla, 64 GB ve 3G özellikli versiyonun ise 2 bin 490 liradan satılacağı belirtildi.

Migros Ticaret A.Ş. Kategori Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Rodoslu, Ipad'leri Türk tüketicisi ile buluşturan ilk kuruluş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Tüm dünyada büyük heyecan dalgası yaratan, Türk tüketicisinin ise ne zaman gelecek diye merakla beklediği bu ürünü hızlı davranarak Migros olarak raflarımıza taşıyarak, yenilikçi ve proaktif yapımızı bir kez daha göstermiş olduk. 'Sadece Migros'ta' kategorimiz bizim önemli fark alanımız. Bu ürünlerle birlikte, müşterilerimizin yakın takip ettiği ürünler hep radarımızda. Migros ilklerde, yeni ürünlerde hep hızlı olacak" ifadelerini kullandı.

Rodoslu, Ipad'lerin Türkiye'de ilk kez Migroslarda satışa sunulacağını duyurdukları ilanların ardından hem mağaza hem de genel müdürlük telefonlarının susmadığını ifade ederek, "Özellikle şirketler üst düzey yöneticileri için toplu sipariş vermek istiyorlar. Şu anda bin adet getirdik. Daha duyulmadan kulaktan kulağa yoğun sipariş alınca ikinci partiyi yola çıkardık. Hafta sonu tükenmesi beklenen stokların ardından üçüncü partiyi yola çıkaracağız" değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada verilen bilgiye göre, Ipad'lerin Migros raflarında satışa sunulacağı haberi Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda da yankı buldu. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sitelerde tartışma forumları ve yorumlar yer aldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.