İlk yerli dizel marine motor üretimi başlıyor

TÜLOMSAŞ tarafından imal edilecek bin 500 devir 2 bin 400 beygir gücündeki marine dizel motorlar için imzalar atıldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
ANKARA - Van Gölü'nde yaptırılacak 2 adet feribotta kullanılmak üzerde TÜLOMSAŞ tarafından imal edilecek bin 500 devir 2 bin 400 beygir gücündeki marine dizel motorlar için sözleşme imzalandı.
Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Van Gölü'nde yaptırılacak 2 adet feribotta kullanılmak üzerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ilgili kuruluşu olan TÜLOMSAŞ tarafından imal edilecek bin 500 devir 2 bin 400 beygir gücündeki marine dizel motorlarıyla ilgili sözleme imzalandığı belirtildi.
Sözleşmenin TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş ve Nursoy Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Nurduhan'ın katıldığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:
"İlk dört motor seti temmuz ayında, ikinci dört parti motor ise yıl sonunda teslim edilecek. Tamamen yerli olarak imal edilecek olan bu dizel marine motorlar, Türk Loydunda tip onay sertifikası almış olup ülkemizde üretilecek ilk yerli dizel marine motorlar olacak."
Bu konularda ilginizi çekebilir