7 °C

İstanbul'da sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul' un kuzeybatı kesimlerinde özellikle de Çatalca ve Kumköy çevreleri için aşırı yağış uyarısı yaptı

İstanbul'da sağanak yağış uyarısı!

İSTANBUL - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için sağanak yağmur uyarısı yaptı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre bugün akşam saatlerinden itibaren (17:00-24:00 Tsi arası) İstanbul'da sağanak yağmurun etkili (10-25 mm) olacağı tahmin edildiğinden, ulaşımda aksama ve küçük çaplı su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Güneybatı'da hava sıcaklığı düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde 3 ile 5 derece artarken, güneybatı kesimlerde 2 ile 5 derece azalacak.

Batı kesimlerin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerin yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta ve Denizli’nin güney ilçeleri ile Balıkesir’in Edremit Körfezi ve çevresinde kuvvetli, İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde ise yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar, genellikle güney yönlerden orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetlice esecek.

Kıyı Ege ve Akdeniz'e dikkat!

Yağışların; Kıyı Ege, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta ve Denizli’nin güney ilçeleri ile Balıkesir’in Edremit Körfezi ve çevresinde kuvvetli, İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde ise yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji, vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerektiğini bildirdi.
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.