8 °C

İşte kamudaki yeni atamalar

Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı

İşte kamudaki yeni atamalar

ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kalkınma, Maliye, Millî Savunma, Orman ve Su İşleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanı İsmail Sevinç’in, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması ve İş Başmüfettişliğine, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Kasım Afşin’in atanması uygun görüldü.

Ekonomi Bakanlığı İç Anadolu Bölge Müdürü Caner Solmaz’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alınması, Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Emine Şendil’in başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması ve İhracat Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Salih Çiçek’in başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması kararlaştırıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Ganioğlu’nun yeniden atanmasına ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’un atanmasına karar verildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda ise Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine Recai Şen’in atanması, Tevfik Bora Erdengi, Bülent Özkan getirildi.

Ayrıca Kalkınma Bakanlığı’nda Bakanlık Müşavirliğine, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yaman’ın, Maliye Bakanlığı’nda Vergi Başmüfettişliğine Murat Aktaş’ın ve Millî Savunma Bakanlığı’nda da üç askerî hâkim subayın Askerî Yargıtay Üyeliğine atanmaları uygun görüldü.

Öte yandan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğüne Ayhan Deligöz’ün atanması ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın’ın yeniden atanması kararlaştırıldı.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.