16 °C

İşte Meclis'in en çok basın toplantısı düzenleyen vekili

İşte Meclis'in en çok basın toplantısı düzenleyen vekili

 

 
 
ANKARA - Haftada iki gün basın toplantısı düzenleyerek TBMM'de en çok basın toplantısı yapan MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Başbakan biraz daha konuşursa 3 güne çıkaracağım" dedi.
Yaz ayları da dahil her çarşamba TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, bu günlere pazartesini de ekledi. Hem pazartesi hem çarşamba günleri basın toplantısı yapan Yeniçeri, "Başbakan biraz daha fazla konuşursa cuma günleri de yapacağım" dedi.
 
Her basın toplantısında yaklaşık 5 sayfalık bir metin okuyan Yeniçeri, bütün konuşmalarını ve yasama faaliyetlerini de 5 ciltte topladı. "Meydan Larousse gibi oldu" diyen Yeniçeri, bunları da TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e iletti.
 
Yeniçeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basın toplantısında rekorun kendisinde olduğunu ifade ederek, neden basın toplantısı düzenlediğini anlattı.
 
Siyasetin, özellikle iktidarın ciddi maddi hatalar yaptığını savunan Yeniçeri, "Bunlar sürekli çıkıp, konuşuyor, anlatıyorlar. Bunların cevaplandırılması gerekiyor. Grup başkanvekilleri ve diğer arkadaşlarımızca cevaplandırılıyor ancak onların gözünden kaçanları, milletvekili olarak, milletin adına ifade ediyoruz" diye konuştu.
 
Yeniçeri, "İmralı görüşmelerinin ortaya çıkması, devletin ayaklar altına alınması, Türk milliyetçilerine yönelik saldırıların, kendilerini daha aktif, olaylar üzerine anında gitmek zorunda bıraktığını" söyledi. Yeniçeri, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Haftada iki kez yapma kararı bu yüzden. Olaylar hızla akıyor. Bunları mutlaka değerlendirmemiz lazım. 114 bin oyla seçildim, o insanlar bize bakıyor. 'Bunlara oy verdik, bu adamlar ne yapıyor' diyor, sesimizi duymak istiyor, olaylar karşısındaki pozisyonumuzu kavramaya çalışıyorlar ki ona göre karar verecekler. Onların bu beklentilerine cevap vermek için her fırsatı değerlendiriyoruz.
Basın toplantılarının diğer nedeni parlamentodaki konuşma sisteminin içtüzük dolayısıyla sınırlı olmasından kaynaklayor. Adam çıkıyor abuk sabuk konuşuyor. Cevap vereceksin, oradan izin al, buraya git, bir yığın formalitesi var. Onu aşabilmenin bir yolu da onların oradaki konuşmalarına, burada cevap verme durumunda kalmamız."
 
"Dizlerimle, kollarımla da konuşuyorum"
Basın toplantısında zaman zaman ses tonunu yükselterek konuşan Yeniçeri, bunun nedeni de "Bende milli duygular çok yüksek. Anormal derecede haksızlığa uğruyoruz. Uğradığımız zaman sesimizi yükseltiriz" diye açıkladı.
Yeniçeri, "İnanmadığınız şeylere insanları inandıramazsınız. Ben ağzımla, dizlerimle, kollarımla, yüzümle, her şeyimle konuşuyorum. Tam inanıyorum, konsantre oluyorum. Başbakan bam telimize basıyor" dedi.
 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.