27 °C

İTO Başkanı Çağlar son yolculuğuna uğurlandı

Dün geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazı sonrası bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasette özellikle son dönem bu yola İbrahim kardeşimizle beraber çıktık" dedi.

İTO Başkanı Çağlar son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden İstanbul Ticaret Odası Başkanı (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı cenazeye siyaset ve iş dünyasından çok sayıda ismin yanısıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da katılım sağladı.

Öte yandan Çağlar'ın tabutunun üzerine Kâbe örtüsünün serildiği görüldü.

"Siyasette yola İbrahim kardeşimizle çıktık"

Erdoğan, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, sözlerine, "Öncelikle değerli kardeşim İbrahim Çağlar'a tekrar Allah'tan rahmet diliyoruz. Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın." diyerek başladı.

Erdoğan, "Benim sadece bir kaç cümlem olacak, biz siyasette özellikle son dönem bu yola İbrahim kardeşimizle beraber çıktık. Biz siyasette bu yolda yürürken kendileri de sivil toplum kuruluşları olarak, Türkiye'nin en önemli bir kuruluşu İstanbul Ticaret Odası'na başkan oldu. Fakat irtibatlarımız, ilişkilerimiz kesilmedi." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağlar'ın inançlı, imanlı biri olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Rabbim inanıyorum ki attığı bu adımlarda inşallah taksiratını hasenata tebdil edecektir. Tüm ailesine başsağlığı diliyorum. Camiamıza, iş dünyasına başsağlığı diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun ama biz şunu biliyoruz; biz kaza ve kadere iman etmiş insanlarız. Ne zaman, nerede, nasıl geleceği belli olmayan bir sürecin içerisindeyiz. Aslolan mümin olarak, Müslüman olarak her an ölümle beraber yaşadığımızı bilmek, ölümü öldürmek. Aslolan bu. Ben tekrar tüm dostlarımıza, sevenlerimize başsağlığı diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah."

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap