Kamer Genç, PKK'yı silah bırakmaya çağırdı

Terör örgütüne seslenen Tunceli Bağımsız Milletvekili, "Bu sorunun demokratik yollardan çözümü için uğraşalım" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

TUNCELİ - Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, terör örgütü PKK üyelerine seslenerek, "Gelin, silahı bırakın. Bu sorunun demokratik yollardan çözümü için uğraşalım" dedi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki 15. Geleneksel Pülümür Bal Festivali etkinlikleri, Arap Kızı Dağı'na düzenlenen tırmanışla başladı. Festival etkinlikleri, Pülümür Belediyesi Christian Ude Kültür Merkezi önünde, Alman Posta İdaresi Başkanı Werner Scheller ve Alman Posta İdaresi Genel Müdürü Özkan Öztürk'ün katkılarıyla yaptırılan çeşmenin açılışı ile devam etti.

Tunceli Bağımsız Milletvekili Genç, festivalde yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK üyelerine seslendi. Silahlı saldırının olduğu yerde demokrasi ve yatırımın olmayacağını ifade eden Genç, "Silah birçok çözüm yolunun önünü tıkar. O nedenle buradan PKK'ya seslenmek istiyorum. Gelin, silahı bırakın. Bu sorunun demokratik yollardan çözümü için uğraşalım" dedi.

Genç, konuşmasında rektör atamalarıyla ilgili olarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü de eleştirdi.

Konuşmaların ardından festivale katılanlar, ilçede üretilen balların sergilendiği alanı gezdiler.

Festivalde Nurali Uç adlı üreticinin birinci olan balı, ilçeye yaptığı katkılardan dolayı Almanya Posta İdaresi Başkanı Scheller'e hediye edildi.

Bal ağası seçilen Scheller, ilçeye özgü yöresel kıyafetler giyerek gazetecilere poz verdi.

Katılanlara bal ikramının yapıldığı festival, şarkıcı Hakkı Bulut, Abidin Biter, Fevzi Kurtuluş ve Hasan Dikme'nin konserlerinin ardından sona erdi.