10 °C

Kamuya 97 bin personel alınacak

Maliye Bakanı Ağbal, bu yıl istisna kapsamında olan diğer atamalarla birlikte kamuya 97 bin yeni eleman almayı öngördüklerini söyledi.

Kamuya 97 bin personel alınacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "2016 yılında istisna kapsamında olan diğer atamalarla beraber kamuya 97 bin yeni eleman alacağımızı öngörüyoruz" dedi ve kadronun 30 bininin öğretmen atamaları için kullanılacağını bildirdi.

Ağbal, düzenlediği yaptığı açıklamada, kamuya alınacak personel sayısı hakkında, bütçe kanununda öngörülen atama sayısının 56 bin olduğunu söyledi.

Ağbal, "Biz normalde 2016 yılında istisna kapsamında olan diğer atamalarla beraber kamuya 97 bin yeni eleman alacağımızı öngörüyoruz" dedi.  

Söz konusu atamaların yaklaşık 41 binin emniyet ve silahlı kuvvetler mensupları, engelli, doktor, hakim ve savcı benzeri atamaları kapsadığını bildiren Ağbal, "İlaveten bütçe kanununda verdiğimiz açıktan atama kontenjanları çerçevesinde de 56 bin yeni kamu personeli işe başlayacak. Bunun 30 bini şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak öğretmen atamalarında kullanılacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.