9 °C

Karaköy'e 'geçici iskele' yapılıyor

Şiddetli lodos nedeniyle alabora olan Karaköy Vapur İskelesi, römorkörlerle Tuzla'ya çekiliyor

Karaköy'e 'geçici iskele' yapılıyor

 

İSTANBUL - Şiddetli lodos nedeniyle 3 gün önce alabora olan Karaköy vapur iskelesinin yerine, kara bağlantılı 'geçici iskele' yapılıyor.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO) yetkililerinden alınan bilgiye göre, şiddetli lodos nedeniyle balans tankları hasar görerek önce yan yatan, ardından da batan Karaköy vapur iskelesinin gece saatlerinde römorkörlerle çekilmesinin ardından aynı bölgeye 'geçici iskele' yapımına başlandı.

Gemilerin yanaşabileceği bir duba konularak yapılacak iskelenin, yıllardır kullanılan Haydarpaşa vapur iskelesindeki sistemin aynısı olduğu ifade edildi.

Asıl iskelenin yapımına kadar yolcuları mağdur etmemek amacıyla yapıldığı belirtilen 10 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğundaki kara bağlantılı "geçici iskele"nin, bugün saat 12.00'ye kadar yetiştirilmesinin planlandığı ve ilk seferin Kadıköy'e yapılacağı kaydedildi.

Alabora olan iskele, röorkörle çekiliyor

Şiddetli lodos nedeniyle 3 gün önce alabora olan Karaköy Vapur İskelesi, römorkörlerle Tuzla'ya çekiliyor.

Şiddetli lodos nedeniyle balans tankları hasar görerek önce yan yatan ardından batan Karaköy iskelesi, gece saatlerinde Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait 3 adet römorköre bağlandı.

Römorkörlerin yedeğine alınarak yüzdürülen iskelenin Tuzla Tersaneler Bölgesi'ne götürüleceği bildirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.