20 °C

Büyükelçi suikastını üstlendiler

Rus Büyükelçi Karlov'a yapılan silahlı saldırıyı El Nusra'nın üstlendiği iddia edildi.

Büyükelçi suikastını üstlendiler
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen suikasti Fetih el Şam'ın (eski adıyla El Nusra) üstlendiği iddia edildi.
Sputnik Türkiye'nin internet sitesinde yer alan bir habere göre, örgüt saldırıyı internette paylaşılan bir mektup ile üstlendi.

Öte yandan ajanslardan geçen bilgilere göre, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un, Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürerken, olayla ilgili şu ana kadar 11 kişi gözaltına alındı.

Saldırgan Altıntaş’ın bağlantılarını ortaya çıkartacağı tahmin edilen cep telefonu ise incelemeye alındı.

Telefonda 4 ayrı şifre tespit edildiği ve uzmanlar tarafından şifrelerin çözülmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Rus heyet emniyet yetkilileriyle görüştü
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin süreci Türk yetkililer ile yürütmek üzere Rusya'dan gelen heyet, Ankara Emniyet Müdürlüğünde yetkililerle görüştü.
Rus heyet, güne Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şubelerini ziyaret ederek başladı. Söğütözü'ndeki emniyet binasına saat 10.30'da gelen heyet, 2 saat 15 dakika süreyle Türk muhataplarıyla bilgi alışverişinde bulundu.

Ayrıca, silahlı saldırı soruşturması için Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Terörle Mücadele ve İstihbarat şubelerinde görevli 120 kişilik ekibin görevlendirildiği öğrenildi.

Aralarında tercümanların da bulunduğu heyet, hafta boyunca çalışmalarını sürdürecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap