21 °C

Kars -28'i gördü

Kars -28'i gördü

 

 
 
ERZURUM - Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 28 dereceyle Kars'ta ölçüldü.
 
Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili oluyor.
Gece en düşük hava sıcaklıkları Kars'ta eksi 28, Ağrı'da eksi 26, Erzurum'da eksi 23, Ardahan'da eksi 16, Erzincan'da eksi 7 ve Iğdır'da eksi 5 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Kars'ta eksi 7, Erzurum'da eksi 6, Ardahan'da eksi 5, Ağrı'da eksi 3, Iğdır'da 6 ve Erzincan'da 8 derece olması tahmin ediliyor.
Soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buzlanma meydana geldi, kent merkezlerinde kaldırımlar dondu. Binaların çatılarında ise boyu 2 metreyi bulan buz sarkıtları oluştu.
 
Belediye ekipleri, kent merkezlerinde buz ve karla mücadele çalışması başlattı.
Bu arada, Erzurum'da 47, Ağrı'da 31 ve Kars'ta 2 olmak üzere toplam 80 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. İl Özel İdare Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma yapıyor.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap