16 °C

Karsan hafif ticarilerin 100 binincisini üretti

Peugeot Partner ve Citroen Berlingo araç üretiminde 100 bin sınırı aşıldı.

Karsan hafif ticarilerin 100 binincisini üretti

BURS - Karsan'ın 1997 yılında üretimine başladığı Peugeot ve Citroen marka hafif ticari araçların 100 binincisi üretildi.

Karsan Üst Yönetcisi (CEO) Murat Selek, PSA Peugeot Citroen Ortaklık ve İşbirliklerinden Sorumlu Direktör Patrick Lernout ve Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Jean Pierre Vieux'nün katılımıyla, 100 bininci üretim dolayısıyla Karsan'ın Bursa Akçalar Fabrikası'nda bir tören düzenlendi.

Murat Selek, 100 bini aşkın Peugeot Partner ve Citroen Berlingo aracı üretmenin, PSA Peugeot Citroen ile karşılıklı güvene dayalı kuvvetli işbirliğinin sonucu olduğunu belirtti.

PSA Peugeot Citroen ile 30 yıllık işbirliğinin ulaştığı boyutun gurur verici olduğunu ifade eden Selek, "Karsan 2009 yılında belirlediği Sınırsız Ulaştırma Çözümleri vizyonu doğrultusunda otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan ulaşım çözümlerine cevap vermeyi amaç edindi. Bu bağlamda PSA Peugeot Citroen ile olan işbirliğimiz çok önemli" dedi.

Jean Pierre Vieux da, Peugeot'nun 1997 yılından bu yana Türkiye'de 70 bin adetten fazla Peugeot Partner Origin satışı gerçekleştirdiğini kaydederek, Türkiye'de Karsan fabrikalarında üretilen Partner Origin sayesinde Partner'ın Türkiye hafif ticari araç pazarında bir referans haline geldiğini söyledi.

Partner Origin dahil 2010 yılı Ocak-Ekim döneminde 17 bin 623 adet hafif ticari araç satışı yapan Peugeot'nun, 2009 yılına göre satışlarını yüzde 34,3 oranında artırdığına değinen Vieux, "2009 yılında en fazla gelişim gösteren marka olarak Türkiye hafif ticari araç pazarında 3. sıraya yükselen Peugeot, bu başarısını 2010 yılında da sürdürüyor. Peugeot, toplam pazarda da yüzde 6 oranında pazar payı ile 6. sırada yer alıyor" dedi.

Vieux, 1981'de J9'un tanıtımı için Karsan'ı ziyarete geldiğini ve bunun ilk yurt dışı görevi olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Bugün çok duygulandım. Karsan'da 100 binden fazla J9 üretildi, şimdi de 100 bininci Peugeot Partner Origin'i kutluyoruz. 70 binden fazlasını Türkiye'de pazara sunduğumuz Partner Origin üst seviye kalitesi ile dikkat çekiyor. Türkiye hafif ticari araç pazarında 3. marka olmamız tesadüf değil. Karsan'da üretilen Peugeot Partner Origin'in bunda önemli katkısı var."

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.