8 °C

Kılıçdaroğlu, Çipras ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yunanistan Başbakanı Çipras ile görüştü.

Kılıçdaroğlu, Çipras ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile biraraya geldi

Kılıçdaroğlu, Çipras'ın konakladığı Sheraton Otel'e CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız'dan oluşan heyetle geldi. 

Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü. 

Görüşmenin ardından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, bölgede yaşanan mülteci sorunu, Kıbrıs ve Ege sorunları ile Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliğiyle ilgili konuların ele alındığını bildirdi. 

Öztrak, "Türkiye ve Yunanistan arasındaki kültürel faaliyetlerin daha da geliştirilmesi, iki ülke arasındaki samimi ilişkilerin güçlenmesine neden olacaktır" dedi. 

Mülteci sorunu hakkında Kılıçdaroğlu'nun AB yetkilileriyle yaptığı görüşmeleri hatırlatan Öztrak, "Genel Başkanımızın daha önce de ifade ettiği gibi Suriyelilerin ülkelerine dönebilmesi için Suriye'ye bir an önce barışın gelmesi şart. Eğer insanlar Ege Denizi'ni geçerken canlarını kaybetmeyi göze alıyorsa bunu Türkiye'de alacağınız birtakım önlemlerle Avrupa tarafında alacağınız önlemlerle bu göçü durdurmanız mümkün değil. Bu göçü ancak ve ancak kaynağındaki sorunu çözerek durdurabilirsiniz" diye konuştu. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.