21 °C

Kılıçdaroğlu Ekşisözlük'te soruları yanıtladı

Sosyal medyaya verdiği önemle bilinen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bilgisayar başına geçti ve Ekşisözlük'te başlık açarak soruları yanıtladı

Kılıçdaroğlu Ekşisözlük'te soruları yanıtladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ekşi Sözlük yazarları ile bir çevrimiçi buluşma gerçekleştirdi. 'Merhaba, ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' başlığında paylaştığı yazının ardından sorular geldi, CHP Genel Başkanı soruların bir kısmını yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde, Ankara ve Antalya'da CHP'nin hakkını aramakta pasif kaldığını düşünüp düşünmediği yönündeki soru üzerine, çok pasif kaldıkları eleştirisine katılmadıklarını belirterek, "Hakkımızı sonuna kadar aradık. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar davayı götürdük. Seçim sandıklarına sadece CHP değil, Ankara ve Antalya'da parti dışındaki gençler de sahip çıktı. Ayrıca sandıklara sahip çıkmak, demokrasiye inanan herkesin temel görevidir. Sandıklara sahip çıkma konusunda, bütün görevlerimizi yaptık mı? Buna 'Evet' dersem size doğru cevap vermemiş olurum" ifadelerini kullandı.

'Demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için...'

Kemal Kılıçdaroğlu, "Ağrı'da olanları öğrenmek için Demirtaş'ın çağrısına uyup, Bahçeli ile oraya gider misiniz?" sorusuna "Ağrı'daki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. İddialar vahim, olayları inceleyeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sayın Demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor" karşılığını verdi.

Bir soru üzerine, seçim barajını "Türkiye'deki demokrasinin en büyük ayıbı" ve "12 Eylül Darbesi'nin ürünü" şeklinde tanımlayan Kılıçdaroğlu, seçim barajını kaldırmayı taahhüt eden tek parti olduklarını anlattı.

Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileri için yurt, burs, kredi projeleri olup olmadığına yönelik soru üzerine, en geç 1 yıl içinde hiçbir öğrencinin yurtsuz kalmayacağını, öğrencilerin 1 ve 2 kişilik, sıcak suyu geniş bant internet erişimi olan odalarda kalacağını, ikinci öğrenim harçlarını da kaldıracaklarını söyledi.

'Kredi kartı faiz miktarının en az yüzde 80'ini sileceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal'da açıkladığı "Kredi batağındaki 5 milyon vatandaşı kurtarma planı"nın kapsamına ilişkin bir soruyu da "Kredi kartı faiz miktarının en az yüzde 80'ini sileceğiz. Ayrıntısını 19 Nisan Pazar günü seçim bildirgemizde açıklayacağız" şeklinde yanıtladı.

"Milletçe alkışlıyoruz sloganının bir süreci var mı?" sorusu üzerine, 19 Nisan'dan sonra kampanyanın çözüm önerileriyle devam edeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Milletçe alkışlıyoruz"un bir durum tespiti kampanyası olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, seçimi kazandıkları takdirde ilk 3 üç ay içinde yapacaklarını da "Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız", "Aile sigortası yasasını çıkaracağız", "Taşeron işçiliği kaldıracağız. Taşeronda çalışan işçileri kadroya alacağız" şeklinde sıraladı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap