14 °C

Kılıçdaroğlu: Kim terörü destekliyorsa, lanetliyoruz

Terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ı hatırlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Teröre nasıl lanet okumayız. Terörü destekleyenlere nasıl lanet okumayız. Kim Habur'da çadır mahkemeleri kuruyorsa hepsine lanet olsun diyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: Kim terörü destekliyorsa, lanetliyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

PKK'lı teröristlerce Necmettin Yılmaz'ın öldürülmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Kılıçdaroğlu, "Teröre nasıl lanet okumayız. Terörü destekleyenlere nasıl lanet okumayız. O öğretmenin şahsında bütün eğitimci kardeşlerimin başı sağ olsun diyorum. Siz bedel ödüyorsunuz çocuklarımız için. Bu kardeşimiz hepimizin onuru, gurudur. Ona Allahtan rahmet diliyoruz ailesine ve bütün eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Şenay öğretmen gibi sonsuzluğa uğurladık onu da. PKK kurşunuyla o da hayatını kaybetmişti. Terörü kim yaparsa lanetliyoruz. Babayı aradım evlat acısı yürek yakıyor. PKK, DEAŞ, DHKP-C, El Nusra'yı da lanetliyoruz. Bu ülkede kimsenin hayatı ucuz değil. Kim terörü destekliyorsa, ortam hazırlıyorsa hepsini lanetliyoruz. Kim Habur'da çadır mahkemeleri kuruyorsa hepsine lanet olsun diyoruz. Kim terör örgütü ile masaya oturuyorsa kim valilere talimat verip aman bunlar PKK'lı bunlara dokunmayın diyorsa hepsine ama hepsine lanet okuyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.