7 °C

Konya ve Kütahya'da 'Mers virüsü' şüphesi!

Konya ve Kütahya'da, Hac'dan döndükleri öğrenilen 3 kişi, Mers virüsü taşıdıkları şüphesiyle tedavi altına alındı

Konya ve Kütahya'da 'Mers virüsü' şüphesi!

İSTANBUL - Konya'da 3 gün önce hacdan dönen 80 yaşındaki L.G., 'Mers' virüsü şüphesiyle, ambulansla özel bir kuvöz ve koruyucu ekipman elbiseli sağlık görevlileri tarafından Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı

L.G., intaniye servisinde özel izole edilen bir oda da tedavi altına alınırken, bölüme hasta giriş ve çıkışları yasaklandı. 

Merkez Selçuklu İlçesi Bedir Mahallesi'nde oturan ve 4 yıldır tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren L.G., 3 gün önce hacdan döndü. L.G.'de yüksek ateş, bulantı, kusma ve nefes darlığı şikayetinin artması üzerine durumdan şüphelenen ailesi 112 Acil Servis'e arayıp haber verdi. Bunun üzerine yurtta baş gösteren Ebola ve Mers virüsü şüphesi üzerine hazırlanan özel ekibe haber verildi. L.G., ambulansla özel bir kuvöz ve koruyucu ekipman elbiseli sağlık görevlileri tarafından Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. L.G. hastanenin intaniye servisinde özel izole edilen bir oda da tedavi altına alındı. 

Hastanenin intaniye servisine başhekimlik tarafından başka hastaların giriş ve çıkışları yasaklandı. Hastane çalışanlarına da maske ve eldiven dağıtıldı. L.G.'nin 'Mers' virüsü olup olmadığı yapılacak tetkiklerin sonucunda netlik kazanacağı belirtildi. 

Kütahya'da da  bir süre önce hacdan döndükleri belirtilen H.K. ile eşi Z.K. Mers Korona virüsü şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Tavşanlı ilçesinde oturan H.K. ve eşi Z.K. yüksek ateş rahatsızlığı nedeniyle yakınları tarafından Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada ilk müdahaleleri yapılan çift, doktorlar tarafından Mers Korona virüsü şüphesiyle ambulansla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Çift, hastanenin acil servisinde özel bir odada tedavi altına alındı. Doktorlar bir süre önce hacdan dönen H.K. ve Z.K.'nin hastalığının teşhisi için tahliller yapıp, tedaviye başladı. (DHA)

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.