19 °C

"Kör Niko, gündemin önüne geçti"

Çanakkale Şehitliği'ndeki Adalet Kurultayı'nda içki içildiği iddialarına ilişkin kullandığı "Kör Niko'nun meyhanesi" ifadesine açıklık getiren Bahçeli, "Kör Niko, Türkiye gündeminin öne geçti, ona yanıyorum" diye konuştu.

Kör Niko, gündemin önüne geçti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bayramlaşma töreninde gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Dün yaptığı açıklamada, CHP'nin Çanakkale Şehitliği'nde düzenlediği Adalet Kurultayı'nda içki içildiği iddialarını değerlendiren Bahçeli, "Kör Niko'nun meyhanesine gidip içsinler" diyen Bahçeli'ye sözleri soruldu.

"CHP de gerekeni yapacağını ifade etti" diyen Bahçeli, "Şehitlerin olduğu herhangi bir alanda içki içilmesini doğru bulmuyoruz. Bu konuda bir içki yasağı yok ama bu şehitlerimizin mekanında değil meyhanelerde olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli sözlerine şu şekilde devam etti:

"İstanbul'da çok sayıda tarihi meyhane vardır, bunlarda biri de Kör Tiko'dur, Nikodur. Dilimin sürçmesi yerini bilmememdendir. Belirli çevreler saat 6'dan sonra rakı başladıklarında nerede ne olduğunu bilir. Meyhaneyi akşam mekan tutanlar sazlı sözlü eğlenceye de girebilirler. Koro olduğu gibi solo da şarkı okunabilir. Kör Niko Türkiye gündeminin öne geçti, ona yanıyorum."

"Süreci takip ediyoruz"

Bahçeli MHP'den ayrılan muhaliflerin kurmaya hazırlandığı yeni partiye ilişkin soruya ise "Bizden ayrılmış olanların siyasi tercihleri ile nasıl bir yol izleyecekleri onların bileceği bir iştir. Süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde millet olarak göreceğiz" şeklinde cevap verdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap