9 °C

Körfez Geçiş Köprüsü'nde çalışan Japon mühendis intihar etti

Geçtiğimiz günlerde İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde kopan halattan kendisini sorumlu tutan Japon mühendis intihar etti

Körfez Geçiş Köprüsü'nde çalışan Japon mühendis intihar etti

Geçtiğimiz günlerde kopan halat ile gündeme gelen İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nden bu sefer de ölüm haberi geldi.

Gebze- Orhangazi- İzmir otoyol projesinin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü inşaatında iki yakayı bir araya getiren kılavuz kablolardan biri geçtiğimiz cumaretesi günü kopmuş nedeni bilinmeyen kaza sonrasında ise gemi trafiği durmuştu.

'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi bilek ve boğazını keserek intihar etti.

Cesedi Yalova'nın Altınova İlçesi'ndeki mezarlık girişinde bulunan mühendisin intiharı ile ilgili not bıraktığı belirtildi.

Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Japon mühendisin cesedinin bu sabah okula giden öğrenciler tarafından mezarlık girişinde bulunduğunu söyledi. İhbar üzerine sevk edilen sağlık ve güvenlik ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Kishi Ryoichi'nin maket bıçağıyla bileklerini kesmeye çalıştığı, ardından boğazını keserek intihar ettiği belirlendi. Yapılan araştırmada, Japon mühendisin yanında not bulundu.

Mühendisin intiharından önce yazdığı notta halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak yaşamına son verdiği belirtildi. Mühendis Kishi Ryoichi'nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Yalova Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Soruşturma sürdürülüyor.

 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.