Köşk'te eşli resepsiyon

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 

 
 

ANKARA - Çankaya Köşkü'ndeki Büyük Resepsiyon Salonu'nda düzenlenen resepsiyon öncesinde Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, konuklarını birlikte karşıladı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile gelirken, Emine Erdoğan ilk defa Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılmış oldu.
 
TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in eşi ile katıldığı resepsiyonda kabine üyeleri de yer aldı.
 
Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin eşleriyle resepsiyonda hazır bulundu.
 
Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyonda Türk Silahlı Kuvvetleri üst düzeyde temsil edildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi Kamuran Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve eşi Hale Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel ve eşi, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ve eşi Münevver Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve eşinin yanı sıra TSK'yı temsilen çeşitli rütbelerden askerler ve eşleri de resepsiyona katıldı.
 
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Alparslan Altan, Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Kazancı ve Yargıtay Başkanı Ali Alkan ile Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu yüksek yargıyı resepsiyonda temsil etti.
 
Siyasi partilerin genel başkanları da resepsiyona katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DSP Genel Başkanı Masum Türker, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal eşleriyle resepsiyonda yer alırken, AK Parti milletvekilleri Ayşenur Bahçekapılı, Cevdet Erdöl, Abdulkadir Aksu gibi isimlerin yanı sıra BDP'li milletvekilleri Hasip Kaplan, Sırrı Sakık, bağımsız milletvekili Ahmet Türk ile MHP'li milletvekilleri resepsiyona iştirak etti.
 
Basın yayın kuruluşlarının temsilcileri de Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün verdikleri resepsiyonda hazır bulundu.
 
Resepsiyona iş adamları da yoğun ilgi gösterdi. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Vefa Tarhan, Erdoğan Demirören, Halit Cıngıllıoğlu, Ferit Şahenk, Hamdi Akın, Ahmet Çalık, Ahmet Nazif Zorlu gibi çok sayıda iş adamı da resepsiyonda hazır bulundu.
 
Sanat dünyasını ise Gencay Gürün, Tan Sağtürk, Burak Kut, Sinan Özen, Metin Şentürk gibi isimler resepsiyonda temsil etti. Spor camiasından ise milli tekvandocu Nur Tatar, milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda halterde dünya  rekoru kırarak altın madalya kazanan Nazmiye Muslu'nun da aralarında bulunduğu sporcular ile Voleybol Avrupa Genç Kızlar Şampiyonu olan Türk Milli Takımı'nın oyuncuları resepsiyonda yer aldı.
 
Bazı büyükelçiler ve eşlerinin geleneksel kıyafetleriyle geldikleri resepsiyona rektörler, akademisyenler ile azınlık cemaatlerinin temsilcileri de katıldı.