7 °C

Kuzey Ege'de araba vapuru seferlerine lodos engeli

Kuzey Ege'de etkisini sürdüren kuvvetli lodos nedeniyle Gökçeada-Kabatepe ve Geyikli-Bozcaada arasındaki bazı arabalı vapur seferleri iptal edildi.

Kuzey Ege'de araba vapuru seferlerine lodos engeli

Kuzey Ege'de, kuvvetli lodos deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Alınan bilgiye göre, saat 07.00 ve 10.00'daki Gökçeada-Kabatepe, saat 07.30 ve 10.00'daki Geyikli-Bozcaada araba vapuru seferleri olumsuz hava koşulları yüzünden yapılamadı. Gökçeada-Kabatepe 18.00 ve 20.00 seferleri de aynı gerekçeyle iptal edildi.

Marmara Denizi'nde 11 şilep ve tanker rotasını değiştirdi

Kuvvetli lodos Marmara Denizi'nde de ulaşımı etkiliyor.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden ancak saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan lodos ve yer yer 4 metreyi aşan dalgalar nedeniyle yollarına devam edemeyen 11 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü ve meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak, rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirip demirledi.

Hava koşullarının iyileşmesi için dünden bu yana Şarköy'de demirli bekleyen 37 gemi ile birlikte toplam 48 gemi, geceyi tüm ışıklarını yakarak Şarköy sahillerinde geçirmek zorunda kaldı. Gemilerdeki personel de şiddetli lodos ve dalgalar nedeniyle karaya çıkamadı.

Marmara Denizi'nde balık avında iken fırtına nedeniyle Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığınan tekneler de hava koşullarının düzelmesini bekliyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.