Kuzey Kıbrıs'ta 15. şubesini açtı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 1955 yılından bu yana hizmet veren Türkiye İş Bankası, 15. şubesini Taşkınköy'de açtı. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Taşkınköy Şubesi'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve işadamları katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Kuzey Kıbrıs'ta, 15 şubelik geniş bir ağ ve 174 çalışanla hizmet vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.İş Bankası'nın 1955 yılında Lefkoşa Şubesiyle Kuzey Kıbrıs'ta ilk şubeleşme çalışmalarına başladığını hatırlatan Adnan Bali, bugün Taşkınköy Şubesi'nin yanı sıra; Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Çarşı-Girne, Güzelyurt, Küçükkaymaklı, Gönyeli ve İskele şubelerinin yanı sıra Doğu Akdeniz Üniversitesi, ODTÜ, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Akdoğan ve Yakın Doğu Üniversitesi şubeleriyle, gerek Türkiye ile gerekse üçüncü ülkelerle işlem yapan müşterilerine tüm bankacılık hizmetlerini İş Bankası'nın hizmet kalitesiyle kesintisiz şekilde sunabildiklerini söyledi.
KKTC'de faaliyet gösteren İş Bankası şubelerinin aktif büyüklüğünün 2012 yılsonu itibariyle 1,4 milyar TL'yi aşmış durumda olduğunu belirten Bali, "Aynı dönem itibarıyla Kuzey Kıbrıs'taki şubelerimizin kredi hacmi 568 milyon TL'ye, mevduat hacmimiz ise 770 milyon TL'ye ulaşıyor. Kuzey Kıbrıs'ın gelişimine olan katkılarımız sadece ödediğimiz vergilerle, istihdamla ve yarattığımız iş hacmiyle de sınırlı kalmıyor. Bu noktada, eğitim sektörünün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisi içinde taşıdığı önemin bilinciyle, KKTC'deki birçok üniversitede fiziki varlığımızla bulunuyoruz" dedi.
 
"Sosyal ve kültürel faaliyetlerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz"
Türkiye Satranç Federasyonu sponsorluğunun bir yansıması olarak satranç sporunu Kuzey Kıbrıs'ta da desteklediklerini belirten Adnan Bali,Karneni Göster Kitabına Al Kampanyası ile geçen yıl KKTC'de 14 bin kitap dağıttıklarını, Türkiye'de tamamlanan 81 İlde 81 Orman Projesi'nin ardından KKTC'de de 22 hektarlık sahada ‘İş Bankası Ormanı'kurduklarını ifade ederek, "KKTC'nin sosyal ve kültürel hayatındaki faaliyetlerimizi, önümüzdeki dönemde de devam ettirme azmindeyiz" dedi.