13 °C

Laloviç resmen FILA'nın başında

Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği'nin üç aydır geçici başkanlığını yürüten Nenad Laloviç, Moskova'daki olağanüstü kongrede başkanlığa seçildi.

Laloviç resmen FILA'nın başında

ANKARA  - Rusya'nın başkenti Moskova'daki Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Olağanüstü Kongresi'nin tek adayı Nenad Laloviç, 132 oyun 125'ini alarak FILA Başkanı oldu.

Laloviç, sonucun açıklanmasının ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, güreş camiası olarak çok güçlü olduklarını, güreşin yeniden olimpiyat programına alınması için mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi.

Bu arada Laloviç, konuşmak için kürsüye çıkmadan önce salondaki delegelere birer küçük paket hediye etti. Sırp başkan, konuşmasını tamamlayana kadar hiç kimsenin paketi açmamasını istedi. Laloviç'in konuşmasının bitmesiyle ellerindeki paketleri açan delegeler sürprizle karşılaştı.

Paketten çıkan aynanın arka yüzünde, İngilizce ve Fransızca olarak "Lütfen aynayı kendinize çevirip bakın, 'Güreşin geleceğinde büyük fark yaratacak değişim için ben ne yapabilirim?' diye düşünün" ifadesinin yer aldığını gören delegelerin yüzleri gülümsedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap