23 °C

Lancia Thema, Cenevre'de görücüye çıkacak

Chrysler 300 modeli temel alınarak geliştirilen arkadan itişli yeni Lancia Thema, ekimden itibaren Avrupa'da satışa sunulacak.

Lancia Thema, Cenevre'de görücüye çıkacak

İSTANBUL - Lancia markasının amiral gemisi unvanını taşıyan "Thema" isminin yeniden yollara dönüşünü simgeleyen yeni model, 81. Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.

Chrysler 300 modeli temel alınarak geliştirilen arkadan itişli yeni Lancia Thema'nın, ekim ayından itibaren öncelikli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacağı bildirilen açıklamada, yeni Lancia Thema'nın, boyutlar, konfor ve etkileyici görsellik gibi tipik Amerikan öğelerini, şık İtalyan iç/dış tasarım detayları ve lüks unsurlarla süslenmiş donanım özellikleriyle kombine etmesiyle ön plana çıktığı vurgulandı.

Açıklamada, 5 metreyi aşan uzunluğa, 1,5 metreyi aşan yüksekliğe ve 1,9 metreye varan genişliğe sahip Yeni Lancia sedanın, 3 metreyi geçen aks mesafesiyle de lüks sedan sınıfının boyutlar anlamında en başarılı örneklerinden biri olarak kendini belli ettiği dile getirilerek, şunlar ifade edildi:

"Güçlü krom ızgarayı taçlandıran Lancia logosu, C şeklindeki LED teknolojili farlar, kaslı motor kaputuyla dikkati çeken Lancia Thema, aynı zamanda agresif profil ve arka tasarımıyla da yolda dikkat çekiyor. Yeni Lancia Thema, hepsi otomatik şanzımanlı kombine edilmiş 6 silindirli üç farklı motor ünitesiyle Avrupa yollarında yerini alacak. 292 HP güç ve 353 Nm tork V6 benzinli motor, 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine edilmiş olarak Lancia Thema'da görev yapacak. Euro 5 normuna uyumlu Pentastar Serisi benzinli motorlu Lancia Thema, modern otomatik şanzımanın etkisiyle ortalama 8,3 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor. Lancia Thema 3.6 V6, 230 km/s'lik maksimum hıza erişirken, 0-100 km/s(lik hızlanmasını 7,2 saniyede tamamlıyor. İtalyan VM tarafından üretilen 190 HP ile 224 HP'lik iki ayrı turbo dizel güç ünitesi ise 5 ileri otomatik şanzımanla kombine edilerek Lancia Thema'nın kaputu altında görev yapacak diğer motor seçeneklerini oluşturuyor."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap