26 °C

Lice'de 10 terörist ölü ele geçirildi

Diyarbakır Valisi Toprak, 10 PKK-KCK'lı teröristin, suikast silahlarını da içeren mühimmatları ile ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Lice'de 10 terörist ölü ele geçirildi

 


DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Lice kırsalında yürütülen operasyonda, 10 PKK-KCK'lı teröristin suikast silahlarını da içeren mühimmatları ile ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Vali Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, Lice ilçesi Birlik ve Şenlik köyleri bölgesinde, daha önce Diyarbakır ve çevresinde terörist saldırılarda bulunan Lice ilçe Jandarma Komutanı'nın da aralarında bulunduğu güvenlik personelini şehit eden, vatandaşlara yönelik terör, şiddet, tehdit ve saldırılar ile bombalama olaylarını gerçekleştiren ve bölgede kış üstlenmesine girdikleri tespit edilen, bölücü terör örgütü PKK-KCK'lı teröristlere yönelik, saat 06.00'dan operasyon başlatıldığını belirtti.

Devam etmekte olan operasyona, Bölge Jandarma Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde 7. Kolordu Komutanlığı hava ve kara destek unsurları, özel kuvvetler, jandarma özel harekat, polis özel harekat, korucular ve ilave takviye kuvvetlerinin katıldığını kaydeden Vali Toprak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Söz konusu operasyon sırasında çıkan çatışmalarda saat 18.00 itibarıyla 10 PKK-KCK'lı terörist, suikast silahlarını da içeren mühimmatları ile ölü olarak ele geçirilmiştir. Bölgede çok sayıda sığınak ve çeşitli malzemeler tespit edilerek imha edilmiştir. Operasyona devam edilmektedir. Operasyona katılan güvenlik güçlerimizde herhangi bir can kaybı ya da yaralı bulunmamaktadır.

Operasyonla ilgili olarak ele geçen malzemeler ve detaylı bilgi ve görüntüler operasyon sonuçlandığında kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap