10 °C

Lüks yat "Pegasus" Marmaris'te

Süper lüks yat "Pegasus", Marmaris Limanı'na demirledi. Kiraya verilen yatın bir süre önce 270 milyon liraya satışa çıkarıldığı belirtildi

Lüks yat "Pegasus" Marmaris'te

MUĞLA - Dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen ve 270 milyon liraya satışa çıkarılan "Pegasus" isimli süper lüks yat, Marmaris'e geldi.  

Sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yapan Cayman Adaları bayraklı 77 metre uzunluğundaki lüks yat, bir süre açıkta bekletildi. Vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı olan "Pegasus" daha sonra Marmaris Limanı'nın küçük rıhtımına yanaştırıldı. 

Lüks yatlarla ilgili yayın yapan internet sitelerinde dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen "Pegasus", gösterişinin yanı sıra misafirlerine sunduğu  imkanlarla da dikkat çekiyor. Danimarka'da 2003'te inşa edilen yatta, 12 kişi konuk edilebiliyor. İçinde 12 metre uzunluğunda havuz bulunan yatta, deniz seviyesine kadar inen bölümü "beach club" olarak kullanılıyor. İkisi süit olmak üzere 6 kabin bulunan yatta, ayrıca 13 koltuklu sinema salonu, bar, dans pisti, spor salonu, spa, su sporları ile içki mahzeni yer alıyor. "Pegasus"ta ayrıca golf sahasına da dönüşebilen helikopter pisti bulunuyor.  

Bir yat kiralama şirketi tarafından kiraya verilen yatın, bir süre önce yaklaşık 270 milyon liraya satışa çıkarıldığı belirtildi. Yakıt ve erzak ikmalinin ardından yatın limandan ayrılarak turuna devam edeceği öğrenildi.  

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.