6 °C

Makamı bıraktı aracı bırakmadı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, görevinden istifa ettikten sonra milletvekili aday adayı olduğu Konya’ya giderken makam aracıyla kaza yaptı.

Makamı bıraktı aracı bırakmadı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, görevinden istifa ettikten sonra milletvekili aday adayı olduğu Konya’ya giderken makam aracıyla kaza yaptı. Kaza sonrası hasar oluşan 06 DG 2790 plakalı Audi A6 marka makam aracı, Ankara’ya getirilerek OSTİM’de tamir için servise bırakıldı.

İddiaya göre, burada tamir edilen araç için 15 bin lira masraf çıkarıldı. Olaydan haberdar olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Görevinden ayrıldıktan sonra neden makam aracını kullandı, bakanlık olarak ödeme yapılmasın” talimatı verdi. Bakanlık ödeme yapmayınca araç yaklaşık 2 ay serviste kaldı. Araç ödeme yapılmasının ardından bakanlığa teslim edildi. Altunyaldız, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, süreci doğrulayarak şunları söyledi: “10 Şubat günü milletvekili aday adaylığı için görevimden istifa ettim. Aynı günün gecesi eve gittiğimde gece saat 22.00-23.00 gibi ağabeyimden telefon geldi. Halamın vefat ettiğini söyledi. Acıyla kıvrandığım anda hemen Ankara Tren Garı’nı arayarak Konya trenine yer ayırtmak istediğimi söyledim. Yer olmadığını söylediler. Ulaştırma Bakanlığı’ndan danışman bir arkadaşımı arayarak durumu izah ettim. Bakanlıktaki arkadaşların yardımıyla ertesi gün sabah treninde bir yer bulduk. 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.