12 °C

Marmara'ya sis uyarısı

Marmara dahil 6 bölge için için yer yer pus ve sis hadisesi beklendiği bildirildi.

Marmara'ya sis uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Mardin, Şırnak, Samsun, Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri yağmur, Hakkari çevreleri ve Van'ın güney ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. İç ve doğu bölgelerde ise buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Türkiye genelinde sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgâr ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Buzlanma ve don 

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Sis uyarısı

Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Bazı illerde hava durumu

Ankara: Parçalı bulutlu. (8)

İstanbul: Parçalı bulutlu. (12)

İzmir: Az bulutlu. (15)

Adana: Az bulutlu. (19)

Antalya: Parçalı ve az bulutlu. (19)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif yağmurlu. (13)

Erzurum: Parçalı bulutlu. (-2)

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu. (11)

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusu çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Samsun çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Anadolu: Bölgenin güneyi çok bulutlu, Şırnak çevreleri yağmurlu, Hakkari çevreleri ve Van'ın güney ilçeleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Bölgenin doğusu çok bulutlu, Mardin çevreleri yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

Kaynak: ANKA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.