9 °C

Meclis'te yumruklar konuştu, CHP'li vekil merdivenden düştü

'İç Güvenlik' görüşmelerinde gergnlik bitmiyor. TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li milletvekilleri ile AK Partili milletvekilleri arasında dün gece yine arbede çıktı. Arbede sırasında bir milletvekili merdivenlerden düştü

Meclis'te yumruklar konuştu, CHP'li vekil merdivenden düştü

TBMM Genel Kurulu'nda İç Güvenlik paketi görüşmeleri gergin başladı, kavgalarla devam ediyor. Dün akşamki oturumda CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile TBMM Başkanvekili Sadık Yakut arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yakut'un tutumu nedeniyle Tanrıkulu söz isteyerek kürsüye çıktı.

Bu sırada başkanlık divanını önünde bulunan AK Parti Grup başkanvekili Mahir Ünal ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu arasında sözlü tartışma başladı. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi.

Kürsüde bulunan Tanrıkulu, Ünal'ın yanına doğru yürüyünce AK Parti ve CHP'li milletvekilleri de buraya doğru hareket etti. Bu andan itibaren AK Parti ve CHP'li milletvekilleri tekme-tokat birbirine girdi.

Bu sırada arbedenin arasında kalan CHP Tokat milletvekili Orhan Düzgün, merdivenlerden stenografların olduğu yere sırt üstü düştü. Fenalık geçiren CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün salondan çıkartıldı.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.