17 °C

Meteoroloji İstanbulluları uyardı: Yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, batıdan giriş yapacak yağışlar hafta ortasına kadar tüm yurda yayılacak.

Meteoroloji İstanbulluları uyardı: Yağış geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, gece saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Balıkesir, İzmir ve İstanbul çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara ile Akdeniz'de yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığımevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu 17
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu, gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 16
İzmir: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden yer yer sisli ve puslu, gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 21
Bursa: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu 22
Adana: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu 22
Antalya: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu 21
Samsun: Parçalı bulutlu 14
Trabzon: Parçalı bulutlu 13
Erzurum: Parçalı bulutlu 8
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 20

Kaynak: İHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap