13 °C

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Sıcaklık Karadeniz ile İç Anadolu'da 2 ila 4 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Meteoroloji uzmanları Osmaniye ve İskenderun çevrelerini kuvvetli sağanak yağışa karşı uyardı.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

 

ANKARA - Sıcaklık Karadeniz ile İç Anadolu'da 2 ila 4 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile zamanla Batı Karadeniz, Sakarya ve Çankırı çevrelerinde görülecek olan yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli sağanak, Hakkari çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 
 
Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor. 
 
Çığ tehlikesi
Meteoroloji, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi. 
 
Buzlanma ve don olayı tehlikesi
Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji yetkilileri, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı. 
 
Kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji uzmanları yağışların, sabah ve öğle saatlerinde Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli sağanak, Hakkari çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğini belirterek, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini duyurdu. 
 
Bazı illerde hava durumu
 
[PAGE]
 
Bazı illerde hava durumu
İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu(10) 
ANKARA Parçalı ve yer yer çok bulutlu (9) 
İZMİR: Az bulutlu (16) 
ADANA: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (19) 
ANTALYA: Parçalı bulutlu (19) 
SAMSUN: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu (9) 
ERZURUM: Çok bulutlu ve kar yağışlı (2) 
VAN: Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı (7) 
DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (13) 
 
Bölgelerde hava durumu
MARMARA: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Sakarya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Bilecik ve Bursa'nın doğu ilçelerinde yer yer sis bekleniyor. 
EGE: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Sakarya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Bilecik ve Bursa'nın doğu ilçelerinde yer yer sis bekleniyor. 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile gece saatlerinde Çankırı çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğusu ile Çankırı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 
BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevreleri, akşam saatlerinden itibaren kıyıları, gece saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop çevrelerinde karla karışık yağmur, bölgenin iç kesimlerinde kar şeklinde olması öngörülüyor. 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile zamanla Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 
DOĞU ANADOLU: Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde bölgenin güneydoğusunda güneybatı yönlerden kuvvetlice esmesi tahmin ediliyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.