Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA – Hava sıcaklığı Türkiye’nin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artarken, batı bölgelerinde ise 3 ila 5 derece azalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, öğle saatlerinden itibaren Marmara bölgesinde beklenen kuvvetli yağış nedeniyle uyardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz ile Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Trakya, öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, kuvvetli yağışlar nedeniyle sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da uyardı. 
Hava sıcaklığının ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, batı bölgelerinde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. 
Rüzgar ise genellikle batı ve güneybatı, Marmara’da batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile gece saatlerinde Marmara’nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. 

Bazı illerde hava durumu
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (26) 
ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (33) 
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (28) 
ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (31) 
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (28) 
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (28) 
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (30) 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (41) 

Bölgelerde hava durumu
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne, zamanla Bursa ile akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak(30-50 Km/s) esmesi bekleniyor. 
EGE: Az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kuzey Ege kıyılarının kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi öngörülüyor. 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adana'nın iç kesimleri, Osmaniye, K.Maraş'ın batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu. 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacak. 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçecek. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.