Meteoroloji'den son dakika uyarısı, yarına dikkat! 16 il için sarı alarm verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM), yurt genelindeki bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı geldi. Meteoroloji 10 Temmuz'a ilişkin hava durumu tahminini paylaşarak 16 il için sarı kodlu alarm verdi. Yarın öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Karabük, Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri, Çorum'un batısında gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) son dakika uyarısı geldi. MGM, 16 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ardahan ve Bayburt çevreleriyle Artvin'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Sivas'ın kuzeyi, Yozgat'ın doğusu ve Tokat çevreleriyle Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde de yarın beklenen sağanağın yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan yarın öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.