19 °C

MHP'nin aday listesi

MHP, 1 Kasım seçimleri için aday listesini YSK'ya sundu. Listedeki en büyük sürpriz Meral Akşener'in aday gösterilmemesi oldu.

MHP'nin aday listesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı'na sundu.

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'den birinci sıra adayı gösterildiği MHP listesinde, seçim hükümetinde yer alan Tuğrul Türkeş'in yanısıra, adaylık başvurusunda bulunmayan eski Bakanlardan Murat Başesgioğlu da beklendiği gibi listede yok.

Eski İçişleri Bakanı ve eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener, 7 Haziran seçimleri sonrası adı Meclis Başkanlığı adayları arasında geçince Genel Başkan Bahçeli'nin tepkisini çekmişti. Akşener de MHP listelerinde kendine yer bulamadı.

Türkeş, Başesgioğlu ve Akşener dışındaki 77 milletvekilinden 72'si yerlerini korudu. Ankara'daki 4 vekilden Mustafa Erdem liste dışı kaldı. Tuğrul Türkeş'in yerine Erkan Haberal geldi. Aydın'da Ali Uzunırmak, Hatay'da Şefik Çirkin, Karabük'te Durmuş Yalçın, Manisa'da Zeynel Balkız liste dışı kaldı.

İşte MHP'nin 1 Kasım seçimleri milletvekili aday tam listesi:

 

İstanbul 1. Bölge:


1- Edip Semih Yalçın

2- İzzet Ulvi Yönter

3- Uygar Suphi Aktan

4- Ahmet Turgut

5- Sabri Şenel

6- Ekrem Düzgün

7- Umur Arıkan

8- Elif Gonca Akdeniz

9- Dursun Çolak

10- Ömer Faruk Ekşi

11- Alper Kaan Boran

12- Şevket Talha Apuhan

13- Cihan Tufan

14- Başar Ünal

15- Arif Tevetoğlu

16- Leman Süheyla Soylu

17- Aydın İşkur

18- Dilek Kiraz Beniz

19- Korkut Kutluata

20- Salih Balak

21- Aslı Ergün

22- Cemal Acar

23- Kamer Kemal Özşık

24- Mustafa Yalnız

25- Yaşar Kapucu

26- Hülya Azimli

27- Ünal Kaya

28- Kenan Cem Tokay

29- Emine Saadet Karlıbel

30- Banu Dağdeviren

31- Bilal Sarıyar


İstanbul 2. Bölge


1- Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu

2- Celal Adan

3- Mehmet Kılıç

4- Mehmet Aslan

5- Özcan Pehlivanlıoğlu

6- Feti Yıldız

7- Ali Derindağ

8- Başbuğ Pınarbaşı

9- Hakan Özbay

10- Füsun Kayan Ardamar

11- Muhammed Emin Özkurt

12- Gülru Vardar

13- Tuğba Turgan

14- Gürkan Teoman

15- Zehra Aylin Alemdar

16- Ömer Ökten

17- Ender Öztürk

18- Metin Kılıç

19- Rıza Erol

20- Sevgi Vardarlı İnal

21- Alaaddin Uludağ

22- Harun Yılmaz

23- Rağıp Ari

24- Mustafa Yılmaz

25- Uğur Aras

26- Selçuk Şişman


İstanbul 3. Bölge


1- Atila Kaya

2- İsmail Faruk Aksu

3- Arzu Erdem

4- Fuat Çakıroğlu

5- Mehmet Müftüoğlu

6- Erdem Karakoç

7- Hayati Arkaz

8- Celal Karapınar

9- Ayşe Bıçak

10- Ahmet Savaş Çolak

11- Didem Karataş

12- Bahattin Şengül

13- Serdar Öktem

14- Halit Tuna

15- Merrin Hasipoğlu

16- Ekrem Sarısoy

17- Ali Karadeniz

18- Çetin Şamiloğlu

19- Muammer Recep Çeliktaş

20- Mesut Yıldırım

21- Fazlı Yurdabak

22- Akın Aydın

23- Metin Karayazı

24- Bünyamin Çiftçi

25- Osman Nuri Toraman

26- Serap Funda Akyıldız

27- Uygar Oral Öztürk

28- Yakup Görenç

29- Orhan Can

30- Ahmet Murat Arpacı

31- Bekir Sıtkı Karausta


Ankara 1. Bölge


1- Zühal Topçu

2- Erkan Bülent Haberal

3- Mustafa Hidayet Vahapoğlu

4- Alper Çağrı Yılmaz

5- Sultan Gündüz

6- Ayşe Sibel Ersoy

7- Osman Topal

8- Aytaç Özel

9- Nuri Sertaç Güler

10- Esin Gürel

11- Hakan Doğru

12- Vahiddin Atabey Özdemir

13- Zuhal Babaözü

14- Mehmet Çağrı Tamur

15- İbrahim Kuş

16- Hediye Buket Gültekin

17- İlkay Uyar Kaba

18- Bayram Menekşe


Ankara 2. Bölge


1- Şefkat Çetin

2- Mustafa Mit

3- Yaşar Yıldırım

4- Ender Ethem Atay

5- Alparslan Sucu

6- Necmettin Karakuş

7- Tuncay Tekay

8- Rubil Gökdemir

9- İsmail Erçelebi

10- İbrahim Doğan

11- Oğuzhan Kara

12- Musa Ayan

13- Mehmet Yiğit

14- Zeki Durmaz

İzmir 1. Bölge

1- Oktay Vural

2- Senem Kılıç

3- Aslan Savaşan

4- Selahattin Şahin

5- Halit Dalgıç

6- Naci Düz

7- Fikri Atılbaz

8- Hüsnü Gürhan Seçkiner

9- Kutlay Önder

10- İsmail Kurt

11- Nimet Uygar

12- Suat Oğuz

13- İshak Gündüz


İzmir 2. Bölge


1- Ahmet Kenan Tanrıkulu

2- Sueda Neslihan Çelik

3- Murat Koç

4- Yalçın Koçyiğit

5- Hatice Bölük

6- Ahmet Fatih Okuroğlu

7- Recep Akan

8- Taşkın Işık

9- İsmail Balkan

10- Rahime Dönmez

11- Serdar Mersin

12- Suavi Tuncay

13- Mustafa Çintaş


Adana


1- Mevlüt Karakaya

2- Muharrem Varlı

3- Seyfettin Yılmaz

4- Cahit Öztok

5- Sinan Gül

6- Adem Gündoğan

7- Mehmet Ali Arslan

8- İsa Ayanoğlu

9- İbrahim Sezer

10- Neslihan Uzun

11- Ayla Emrahoğlu

12- Hüseyin Yıldırım

13- Hatice Yüce

14- Ersen Tüzener


Adıyaman


1- Mehmet Canpolat

2- Bekir Çiçek

3- Hüseyin Tarık Arda

4- Rifat Erdem

5- Hayriye Kuştepe


Afyonkarahisar


1- Mehmet Parsak

2- Kemalettin Yılmaz

3- Selcen Karaer

4- Uygur Temizer

5- Ertuğrul Sevim


Ağrı


1- Mustafa Örü

2- Coşkun Aytekin

3- Hıdır Çalpan
4- Bekir Özmutlu


Amasya


1- Mehmet Sarı

2- Gülseren Ertopçu

3- Hüseyin Saka


Antalya


1- Mehmet Günal

2- Ahmet Selim Yurdakul

3- Tarkan Akıllı

4- Cafer Uyar

5- Güray Parlak

6- Cengizhan Gököz

7- Neşe Gül

8- Mehmet Cüneyt Güzel

9- Turgut Bucak

10- Meryem Aydoğan

11- Servet Ersoy

12- Soner İnal

13- Hafize Nursen Aktaş

14- Özcan Kadıoğlu


Artvin


1- Muhammed Altunal

2- Nedim Özer


Aydın


1- Deniz Depboylu

2- Mehmet Beliğ Azbazdar

3- Hilmi Bolatoğlu

4- Musa İlhan

5- Hüsniye Kozan

6- Ahmet Özhan

7- Aydemir Durmuş


Balıkesir


1- İsmail Ok

2- Recep Çetin

3- Bülent Başaran

4- Kamil Gültekin Öztürk

5- Mehmet İsmail Sakaroğlu

6- Zakir Yılmaz

7- Atilla Turhan

8- Hadi Selimoğlu


Bilecik


1- Ahmet Murat Köftecioğlu

2- Ahmet İşlek


Bingöl


1- Osman Beyaztaş

2- Rağıp Tümen

3- İbrahim Baran


Bitlis


1- Gökçe Zencir

2- Faik Er

3- Murat Açar


Bolu


1- Şükrü Gülez

2- Mihriban Yerlikaya

3- Metin Apaydın


Burdur


1- Alparslan Ahmet Dursun

2- Yılmaz Tunç

3- Hasar Uçar


Bursa


1- İsmet Büyükataman

2- Kadir Koçdemir

3- Tevfik Topçu

4- Fevzi Zırhlıoğlu

5- Hasan Toktaş

6- Ali Hayri Ozan

7- Mehmet Ali Adak

8- Gülten Kavut Sürücü

9- Hatice Deniz

10- Timur Özdemir

11- Sibel Özbudak

12- Sinan Bozkurt

13- Engin Er

14- Yusuf Güney

15- İnanç Bilgi Çakın

16- Mehmet Yılmaz

17- Muhammed Cihangir Kalkancı

18- Altan Özakın


Çanakkale


1- İbrahim Kürşat Tuna

2- Hatice Korkmaz

3- Mustafa Doğan

4- Mehmet Vehbi Tayyar


Çankırı


1- Kadir Şekerci

2- Hüseyin Yakar


Çorum


1- Vahit Doğan

2- Aybüke Topçubaşı Ekici

3- Ercan Daşdan

4- Ahmet Anak


Denizli


1- Emin Haluk Ayhan

2- Cafer Birtürk

3- Mehmet Uz

4- Mustafa Çırak

5- Halil Öztürk

6- Yurdahan Özhan

7- Efe Şahin


Diyarbakır


1- Mehmet Teyar Karakoç

2- Ayşe Önen

3- Fevzi Yiğitkan

4- Ahmet Kaya

5- Recep Donat

6- Ömer Bozkaya

7- Şeyhmus Bilici

8- Mehmet İçli

9- Celalettin Yaylak

10- Kadir Yorulmaz

11- Saim Kayaalp


Edirne


1- Gürsel Şimşek

2- Hüseyin Ülker

3- Nehir Çakır


Elazığ


1- Yavuz Temizer

2- Mesut Aksan

3- Mehmet Karaca

4- Bedri Bora Ertem


Erzincan


1- Hüseyin Seçer

2- Ahmet Kaya


Erzurum


1- Kamil Aydın

2- Ertürk Çimen

3- Zekai Kaya

4- Cezmi Polat

5- Gökhan Arslan

6- Seyfullah Hızarcı


Eskişehir


1- Ruhsar Demirel

2- Metin Nurullah Sazak

3- Şenel Altun

4- Ahmet Muhammed Hızlan

5- Kezban Akkaya

6- Timur Faruk Yatmaz


Gaziantep


1- Ümit Özdağ

2- Ertuğrul Tolga Orhan

3- Fevzi Koçoğlu

4- Mehmet Ejder Demir

5- Seyit Çapan

6- Mezine Sırakaya

7- Oğuzhan Şahin

8- Serdar Önel

9- Menderes Şahin

10- Halil Beyazay

11- Onur Önsel

12- Adem Kolsuz


Giresun


1- Orhan Erzurum

2- Yusuf Veziroğlu

3- Bora Kılıç

4- Yaşar İlbaş


Gümüşhane


1- Mustafa Canlı

2- Kamil Kılıç


Hakkari


1- Mıktat Kırmıt

2- Barış Cengizbay

3- Fatih Sökmen


Hatay


1- Mehmet Necmettin Ahrazoğlu

2- İbrahim Gül

3- Mehmet Akif Terzi

4- Adnan Akdaş

5- Adnan Açıkel

6- Mustafa Özçelik

7- Ferhat Küçükler

8- İlknur Tuna

9- Kamil Akdoğan

10- Serhat Tabanca


Isparta


1- Nuri Okutan

2- Ahmet Ziya Nuhoğlu

3- İbrahim Yıldırım

4- Hakan Demirtaş


Mersin


1- Oktay Öztürk

2- Baki Şimşek

3- Ali Öz

4- Ali Yücelen

5- Duran Kara

6- Mehmet Ali Gökmen

7- Ali Rıza Bozkurt

8- Hüseyin Ateş

9- Özgür Özcan

10- Mustafa Kunt

11- Hayal Funda Önder


Kars


1- Erkan Koçali

2- Tuncay Aydın

3- Murat Sağlam


Kastamonu


1- Emin Çınar

2- Cihan Çetin

3- Sevda Saydam İrgin


Kayseri


1- Yusuf Halaçoğlu

2- Ali Kilci

3- Süleyman Korkmaz

4- Kamil Karamete

5- Mehmet Özmen

6- Mehmet Göçmen

7- Ercan Avcı

8- Salih Güdelek

9- Ezgi Tipi


Kırklareli


1- Selçuk Yılmaz

2- Hüsnü Cumalı

3- Oktay Kahve


Kırşehir


1- Cemil Yıldırım Türk

2- Eftal Avşar


Kocaeli


1- Saffet Sancaklı

2- Lütfü Türkkan

3- Ahmet Yeşil

4- Arif Gülen

5- Serdar Kaman

6- Musa Coşkun

7- Dijle Akın

8- Osman Beniz

9- Kürşat Sönmez

10- Derya Çavdar

11- İsmail Okumuş


Konya


1- Mustafa Kalaycı

2- MUSTAFA SAİT GÖNEN

3- Hüseyin Oprukçu

4- Sevil Sargın

5- Bulduk Özdemir

6- Faruk Sonkaya

7- Halil Ayhan

8- Pınar Günseven Gülsoy

9- Osman Nuri Atçeken

10- Temmuz Şemin

11 - Şükrü Portakal

12 - Ahmet Yücel

13 - Altan Altıok

14 - Abdullah Yıldırım


Kütahya


1- Alim Işık

2- Agah Lütfü Bilen

3- Osman Ertürk

4- Buket Güngör


Malatya


1- Fikret Şinasi Kazancıoğlu

2- Hakan Yılmaz

3- Güzin Koçak

4- Hakan Kalkan

5- Serdar Yıldız

6- Mehmet Ali Özpolat


Manisa


1- Erkan Akçay

2- Osman Oktay

3- Mehmet Memiş

4- Engin Kabadağ

5- İhsan Temel

6- Cemal Murat Erim

7- Mustafa Uncu

8- Seval Başkesen

9- Erkan Öztürk


Kahramanmaraş


1- FAHRETTİN OĞUZ TOR

2- Sefer Aycan

3- Zekeriya Öztürk

4- Şule Arıkan

5- Mustafa Bastırmacı

6- Neslihan Koca Nergiz

7- Mustafa Bölükbaşı

8- Ayşe Aras


Mardin


1- Behlül Murat Maral

2- Fehmi Yılmaz

3- Muhammed Yüzer

4- Cengiz Çetinöz

5- Faysal Bedir

6- Mehmet Salih Karaaslan


Muğla


1- Mehmet Erdoğan

2- Asım Başaran

3- Hacı Çelik

4- Nuri Öztürk

5- Nazmi Eyibilir

6- Uğur Salih Eroğlu


Muş


1- Tarkan Dede

2- Adnan Subaşı

3- Önder Özdemir


Nevşehir


1- Mehmet Varol

2- Sait Yüksel

3- Hüseyin Ödemiş


Niğde


1- Vedat Bayram

2- Ahmet Özbek

3- Gökhan Budak


Ordu


1- Onur Şahin

2- Ahmet Fidan

3- Taner Arslan

4- Davut Şahin

5- Ömer Baş


Rize


1- Osman Cem Kazmaz

2- Güldane Pınar

3- Süheyla Selimoğlu


Sakarya


1- Zihni Açba

2- Ali Rıza Acartürk

3- İsmail Kamil Doğancı

4- Ahmet Pehlivan

5- Melikşah Budak

6- Metin Güneş

7- Türker Ergül


Samsun


1- Erhan Usta

2- Hüseyin Edis

3- Yücel Şahin

4- İbrahim Yılmaz

5- Ayhan Cengiz

6- Suat Ortahisar

7- Dilek Kiraz Deniz

8- Yakup Akın

9- Mine Kaya


Siirt


1- Abdullah Bayram

2- Erhan Özgen

3- Hakan Yakışan


Sinop


1- Adem Çilek

2- Leyla Bilgili


Sivas


1- Celal Dağgez

2- Oğuz Özdemir

3- Ahmet Üstündağ

4- Uğur Kurugöllü

5- Ozan Ercan


Tekirdağ


1- Bülent Belen

2- Hakan Özgül

3- Muhammer Varol

4- İsmet Fıçıcı

5- Ergün Vardar

6- Tunus Tuğu


Tokat


1- Abdurrahman Başkan

2- Murat Polat

3- Mustafa Afşin Ünverdi

4- Ayhan Özçelik

5- Ömer Semih Saraçoğlu


Trabzon


1- Koray Aydın

2- Yavuz Aydın

3- Hüseyin Örs

4- Hasan Suiçmez

5- İlyas Eroğlu

6- Gülen Demir


Tunceli


1- Hıdır Budak

2- Emre Denizbilgini


Şanlıurfa


1- İbrahim Özyavuz

2- Mahmut İren

3- Mehmet Emin Dindaroğlu

4- Muhammet Emin Mısır

5- İbrahim Mel

6- Yalçın Yalçınkaya

7- Meryem Bağmancı

8- Fadıl Çoban

9- Can Halil Çizmecioğlu

10- Mehmet Can Yılmaz

11- Güngör Ödemiş Çarkıcı

12- Aydın Akalın


Uşak


1- Durmuş Yılmaz

2- Gökhan Özoğul

3- Oğuz Çakmak


Van


1 - Gültekin Çavuşoğlu

2 - Yavuz Selim Camuşcu

3 - Hurşit Canlı

4 - Leyla Göçgen

5 - Narin Arıöz

6 - Şuayip Ata

7 - Gültekin Gül

8 - Tevfik Saçmacı


Yozgat


1 - Sadir Durmaz

2 - Mehmet Ali Çakır

3 - Yunus Yılmaz

4 - Orhan Yüksel


Zonguldak


1- Zeki Çakan

2 - Yavuz Erkmen

3 - Ahmet Emre Bayramoğlu

4 - İlyas Altun

5 - Burhan Temel Çınar


Aksaray


1- Turan Yaldır

2 - Nilgün Tosun

3 - Ayşe Deniz Ay


Bayburt


1- Karabey Kadri Karaoğlu

2- Hidayet Yılmaztürk


Karaman


1- Ali Gürel

2- Mehmet Ural


Kırıkkale


1- Seyit Ahmet Göçer

2- Tacettin Silsüpür

3- Abdullah Peköz


Batman


1- Cemil Güzel

2- İrfan Gündüz

3- Turan Aytek Önalp

4- Ömer Kervan


Şırnak


1 - Hakim Zeyrek

2- Yasin Benek

3- Şahin Sazak

4- Bülent Bora Baltacı


Bartın


1- Aynur Yıldırım

2- Tuncay Maden


Ardahan


1- Osman Nuri Yıldız

2- Gökhan Ağdemir


Iğdır


1- Yakup Kumtepe

2- Muharrem Çeçen


Yalova


1- Hatice Beştaş

2- Ali Oğuz Berberoğlu


Karabük


1- Adem Kar

2- Osman Aydın


Kilis


1- Mustafa Yün

2- Mehmet Özaytürk


Osmaniye


1- Devlet Bahçeli

2- Ruhi Ersoy

3- Adnan Sarıdoğan

4- Ahmet Canlı


Düzce


1- Osman Çakmak

2- Bahri Temeltaş

3- Celal Kasapoğlu

Kaynak: DHA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.