5 °C

Milliyet ve Vatan'ın satışında anlaştılar

Doğan; Milliyet ve Vatan'ı Demirören-Karacan ortaklığına satıyor. Milliyet için 47.9 milyon, Vatan için 26 milyon dolara el sıkışıldı.

Milliyet ve Vatan'ın satışında anlaştılar

İSTANBUL - Doğan, Vatan ve Milliyet'in Yıldırım Demirören- Ali Karancan ortaklığına satışı konusunda anlaştı. Milliyet için 47.9 milyon dolara, Vatan 26 milyon dolara el sıkışıldı.

Doğan Gazetecilik’ten konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyle:

Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi'ne ait tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47.960.000,-ABD Doları bedel üzerinden; Şirketimizin 129.000.000,-TL sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi'nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş.'de sahip olduğumuz beheri 100,-TL nominal değerli 1.289.996 adet hisse senetlerinin tamamının 26.000.000,-ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'ye satışı konusunda, bu akşam Şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır.

Hisse devir sözleşmesinin imzalanmasını takiben ayrıca detaylı açıklama yapılacaktır.  

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.