6 °C

Minikler Satranç Şenliği, 9. kez yapılacak

İş Bankası Minikler Satranç Şenliği'ne kayıtlar 9 Haziran'da başlıyor

Minikler Satranç Şenliği, 9. kez yapılacak

İSTANBUL - Türkiye Satranç Federasyonu, 2005 yılından bu yana ana sponsorluğunu Türkiye İş Bankası'nın üstlendiği "Minikler Satranç Şenliği"ni bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirecek.

İş Bankası açıklamasına göre, küçük yaş grubundaki çocuklara satranç oynamanın keyfini yaşatmak, satrancı sevdirmek ve unutamayacakları bir gün geçirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen şenlik için kayıtlar 9 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

Sekiz yıldır İş Bankası'nın Çamlıca'da bulunan tesislerinde düzenlenen "Minikler Satranç Şenliği", sporcuların gösterdiği yoğun ilgiden dolayı bu yıl İstanbul dışında Ankara ve İzmir'de de yapılacak.

Minikler Satranç Şenliği, Ankara'da 16-17 Haziran, İzmir'de 17-18 Haziran ve İstanbul'da 19-22 Haziran'da gerçekleşecek. Şenlik, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında doğan (6-7-8 yaş), 2013-2014 sezonu vizeli, lisans sahibi tüm sporcuların katılımına açık olacak.

Türkiye'nin farklı illerinden ebeveynleri eşliğinde şenliğe katılacak minik oyuncular, etkinlikler süresince hem satranç oynamanın keyfine varacak hem de birbirinden renkli aktivitelerle eğlenme fırsatı bulacak.  

"Minikler Satranç Şenliği" ile ilgili detaylı bilgiye Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) internet sitesinden ulaşılabilirken, başvurular da 9 Haziran 2014 saat 11.00'den itibaren "www.tsf.org.tr"den elektronik başvuru formu ile yapılabilecek.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.